W Strzyżowie już nie będzie słodko

  • 13.08.2019, 05:51
  • Mariusz Parol
W Strzyżowie już nie będzie słodko Ostatni etap restrukturyzacji Cukrowni Strzyzów planowany jest na koniec września 2019 r.
Rozpoczęta w połowie kwietnia likwidacja Cukrowni Strzyżów (gm. Horodło) zakończy się pod koniec września. Wtedy z zakładem rozstaną się ostatni pracownicy. Po zakończeniu likwidacji cukrowni gmina Horodło przejmie oczyszczalnię ścieków komunalnych. Samorząd jest zainteresowany także innymi nieruchomości zakładu.

Likwidacji Cukrowni w Strzyżowie przyglądamy się na łamach "Kroniki Tygodnia" od lutego. W połowie marca niemiecki koncern cukrowniczy poinformował nas, że pierwsze zwolnienia w Strzyżowie zaplanowano na połowę kwietnia. Miały objąć 60 z ponad 70 pracowników Strzyżowa, tych, którzy zdecydowali się na rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. 15 kwietnia rozpoczęły się pierwsze zwolnienia personelu w Cukrowni Strzyżów. Obecnie nadal pracuje tam 12 pracowników.

 

We wrześniu ostatni akord   

– Proces restrukturyzacji personelu w Cukrowni Strzyżów w związku z zakończeniem funkcjonowania zakładu produkcyjnego przebiega zgodnie z planem. Pierwszy etap rozpoczął się 15 kwietnia. Wtedy z większością pracowników objętych zwolnieniami rozwiązano umowy o pracę na zasadzie porozumienia stron. Wcześniej złożyli oni w tej spawie stosowne oświadczenia. W następnych miesiącach rozwiązano umowy o pracę z kilkuosobowymi grupami pracowników. Obecnie w likwidowanej cukrowni nadal pracuje 12 osób. Ostatni etap restrukturyzacji planowany jest na koniec września 2019 r. – poinformowała nas Magdalena Budzyńska z Biura Handlowego Südzucker Polska S.A. w Krakowie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
koati
koati 17.08.2019, 16:22
ot co pewnie jesteś z horodła ,zaoraią gmine z braku podatku od cukrowni
Ot co
Ot co 15.08.2019, 16:36
Ten Strzyżów to tylko zaorać , wszyscy by na tym skorzystali .Kliki same .Fffujjj
Zosin
Zosin 13.08.2019, 20:54
No i został im smród po cukrowni i byłym staroście zamieszanym w nielegalne wyrobiska i wysypiska hahaha. Brawo samorządowcy ze Strzyżowa !!!!!!!!!!!! Niemcy was za grosze sprzedali a śmieci pewnie tez z niemiec !!!!!!
Strzyżów
Strzyżów 14.08.2019, 08:56
Aby móc się wypowiadać trzeba rozumieć jak wszystko działa. Nie mam pojęcia co miałby samorząd lokalny do poczynań niemieckiej spółki cukrowej i decyzji wydanej przez byłego starostę.

Pozostałe