Gm. Adamów: W Jacni potrzebna jest plaża i kąpielisko

  • 13.08.2019, 06:21
  • Bogdan Nowak
Gm. Adamów: W Jacni potrzebna jest plaża i kąpielisko Fot. UG w Adamowie Zalew w Jacni funkcjonuje od wielu lat, teraz pora aby powstała tam plaża z prawdziwego zdarzenia.
Gmina Adamów zmieni się i wypięknieje. W Jacni ma powstać park linowy, kąpielisko, wiata "Chatka rybaka" i szereg innych inwestycji, na które gmina pozyskała unijne wsparcie. Na uatrakcyjnienie gminy samorząd wyda w sumie ponad 3,797 mln zł.

– To dla nas bardzo ważne. Mam nadzieję, że większość zaplanowanych prac uda się zakończyć w przyszłym roku, chociaż termin na ich wykonanie jest dłuższy – podkreśla Dariusz Szykuła, wójt gminy Adamów. – Nasza gmina ma wielki potencjał turystyczny. Naprawdę warto to wykorzystać. Zależy nam na powołaniu spółdzielni socjalnej. Dzięki niej powstaną w gminie nowe miejsca pracy. 

Miliony do wydania

Inwestycja pod nazwą "Kompleksowa rewitalizacja obszarów zdegradowanych w gminie Adamów" pochłonie prawie 3,8 mln zł. Unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na jej wykonanie wyniesie ok. 2,1 mln zł. Za te pieniądze powstanie park linowy nad rzeką Jacnia i budowla o nazwie "Chatka rybaka", przebudowany też zostanie – jak czytamy w projekcie owej inwestycji – "fragment czaszy zbiornika" wodnego w Jacni. Co to w praktyce oznacza? 

– "Chatka rybaka" to będzie tak naprawdę duża wiata, gdzie nasi mieszkańcy i turyści znajdą miejsce do odpoczynku czy np. na przygotowanie posiłków. Będą tam ławki, stoły, grill, a w sąsiedztwie staną toalety – tłumaczy wójt Dariusz Szykuła. – Budowla powstanie w sąsiedztwie istniejącej już, bardzo popularnej tężni solankowej. Przebudowa czaszy zbiornika to po prostu budowa kąpieliska z prawdziwego zdarzenia. Będziemy się o to starać.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czyt....
Czyt.... 21.08.2019, 08:40
Wazystko ok. Tylko drogi Panie wójcie jeszcze zrobił by pan w gminie i można się bawić.
Tutejsza
Tutejsza 17.08.2019, 14:05
Swietnym pomyslem bylo postawienie chatki rybaka tuz obok tezni gdzie wdychamy zdrowotna solanke... Teraz bedziemy wdychac zapachy grila i toalet .. Gratulacje!!
Ktos
Ktos 16.08.2019, 18:21
I super. Mam nadzieję że część stonki będzie wybierało się do Jacni a nie do Krasnobrodu. I mam nadzieję że kałuża w Jacni będzie miała czystsza wodę niż bajoro w Kdzie. Tam to strach się kąpać
555
555 14.08.2019, 02:18
Super.Martwilem sie ze nie sprzedam ziemi w Jacni za rzeka.A tak ktos to kupi.
Hetman
Hetman 13.08.2019, 22:36
Gmina Adamów jest jedną z najbiedniejszych gmin w pow.zamojskim a z roku na rok jest w niej robione tyle mondrych inwestycji i to wszystko bez grosza zadłużenia. Pozazdrościć burmistrza.
Monamika
Monamika 13.08.2019, 22:26
Czy park linowy jest już czynny?
Kolega
Kolega 13.08.2019, 21:01
Polecam udac się nad zalew i zobaczyć jak to wygląda aktualnie. Chata rybaka jest w trakcie budowy a plaża jest juz gotowa i czeka na odbiór

Pozostałe