By ten wyjątkowy dzień, był rzeczywiście wyjątkowy...

  • 26.12.2016, 15:42 (aktualizacja 04.01.2017, 16:07)
  • karo
By ten wyjątkowy dzień, był rzeczywiście wyjątkowy...
Didżej, krótki reportaż filmowy, samochód w stylu retro, ślub w plenerze... Tradycyjna oprawa wesela się zmienia. Oczepiny z erotycznymi zabawami czy sala ustrojona balonami wychodzi z mody. Jak przygotować się do ślubu bez obciachu?

Organizacja ślubu i wesela jest sporym wyzwaniem. Wymaga dobrej logistyki, refleksu no i przede wszystkim zasobnego portfela. Domy weselne prześcigają się w ofertach – proponują promocyjne ceny i dodatkowe atrakcje podczas przyjęcia.

Karczma Nad Szumem znajdująca się w Górecku Kościelnym to propozycja dla tych, którzy chcieliby zorganizować romantyczne wesele na tle roztoczańskiego krajobrazu. Ceny przystępne (110 zł za osobę). Niewiele drożej trzeba zapłacić w Zajeździe Dworku w Mirczu. 

– Gościom weselnym w naszym Dworku zapewniamy wyjątkową i klimatyczną atmosferę. Organizujemy przejęcia do 180 osób. Proponujemy wykwintne menu, w którym atrakcją jest płonący udziec. Zadbamy o dekorację sali. Mamy jeszcze wolne terminy na ten rok. Serdecznie zapraszamy przyszłych nowożeńców – zachęca Stanisława Kuś, właścicielka zajazdu Dworek w Mirczu. Cena za jednego gościa weselnego w Dworku to 120 zł.

Jeśli ktoś zdecydowałaby się na wesele jeszcze w tym roku, to w Sali Imprez Okolicznościowych Gutex może liczyć na promocyjną cenę, nawet do 15 proc. zniżki od standardowej ceny 135 zł. W zimowe i jesienne miesiące cena jest o 10 zł niższa. – Naszym atutem jest bardzo dobra kuchnia, głównie dzięki niej jednamy sobie klientów. Na weselu proponujemy bardzo szerokie menu – od kuchni staropolskiej do smaków niemal z całego świata. Czego tylko klient sobie zażyczy. Można zamówić pokaz barmański czy czekoladową fontannę. Jeżeli komuś zależy na jakiejś szczególnej dacie, to najlepiej rezerwować lokal rok wcześniej – przekonuje Krzysztof Kurantowicz, właściciel Gutexu.

Długie przygotowania 

Wybór i rezerwacja sali to tylko jedno z wyzwań, które stoją przed młodymi, a często też przed ich rodzicami. Przygotowania trwają zwykle długie miesiące, a do zaplanowania jest wiele szczegółów.

– Ślub bierzemy w maju tego roku. Organizację wesela rozpoczęliśmy rok temu, od znalezienia sali weselnej. Zamówiliśmy już księdza, didżeja, fotografa. Teraz jesteśmy na etapie rozdawania gościom zaproszeń (z naszym zdjęciem) i nauki walca wiedeńskiego na pierwszy taniec. Nie zapisaliśmy się do szkoły tańca tylko wybraliśmy naukę przez Internet. Oglądamy filmiki instruktażowe i pobieramy lekcje on-line. Zobaczymy jak nam to wyjdzie – mówią szczęśliwi narzeczeni Natalia i Paweł, którzy odliczają już dni do swojego ślubu.

Suknia, wianek, smoking

Obecnie hitem są proste, minimalistyczne suknie ślubne. Najnowsze kolekcje stawiają na klasyczną i wysublimowaną elegancję. Pojawiają się delikatne i romantyczne muśliny, tiule, kryształki i koronki. To obecne trendy wyznaczane przez projektantów, które jeszcze nie zagościły na dobre w polskich salonach. Dlatego najmodniejszym, oryginalnym i wymarzonym krojem sukni będą mogły cieszyć się te panny młode, które zdecydują się na zamówienie i uczycie jej u krawca. Na taką kreację przeznaczyć trzeba będzie co najmniej 1000 zł. Niepowtarzalnym dodatkiem do delikatnej sukienki będzie wianek z żywych kwiatów zamiast welonu.

Modne bukiety w tym sezonie to luźne, romantyczne kompozycje, w pastelowych kolorach. Najlepiej, gdy bukiety zrobione są z kwiatów sezonowych. Na przykład w czerwcu i maju z piwonii, a w lipcu i sierpniu dalii.

O ile panny młode nadal najczęściej wybierają białe suknie, to zdarza się, że panowie chcą się wyróżnić, wyglądać nieco bardziej ekstrawagancko. 

– Nasza najnowsza męska kolekcja ślubna to smokingi i kolorowe garnitury: niebieskie, granatowe czy grafitowe. Buty w kolorze garnituru lub muszki. Mamy duży wybór krawatów i muszek, które można dopasować do bukietu panny młodej czy innych dodatków. Oferujemy nietypowe zestawy. U nas można zamówić specyficzne wiązanie krawatu, np. połączenie dwóch w wiązaniu krzyżowym, a do tego kolorową spinkę. Jesteśmy do przodu z nowościami i ubieramy oryginalnie – podkreśla Halina Smura, właścicielka salonu Manhattan.

Czym do ślubu?

Ważne jest rzecz jasna w co się do ślubu ubrać. Jeśli ten problem zostanie rozwiązany można się już spokojnie zastanowić czym na ceremonię dojechać. Modne stają się samochody w stylu retro. Powodzeniem zaczynają cieszyć auta rodem z PRL-u: Syrena, Warszawa, Wołga. Jeszcze większe wrażenie robią: kultowy Nestor, Cadillac, Rolls Royce. Coraz więcej osób uważa, że limuzyna jest mocno przereklamowana. 

Reportaż i fotobudka

Coraz rzadziej kręci się kilkugodzinne reportaże z dnia ślubu. Pamiątkowy film z wesela to dzisiaj zazwyczaj materiał maksymalnie 1-godzinny. Reportaż ma być krótki a treściwy, zbudowany w głównej mierze z najważniejszych elementów dnia ślubu. Taką ofertę proponuje studio filmowe AtrsFrame z Zamościa. Swoją ofertę tworzą kierując się obowiązującymi trendami na polskim i zagranicznym rynku filmowym.

– Nasz klient może wybrać jeden z trzech naszych pakietów oraz dodatkowo je modyfikować. Dla przykładu przy najbliższym zleceniu naszym zadaniem będzie stworzenie 15-minutowego filmu z całego wesela natomiast tydzień później tworzymy film 6-minutowy – mówi Michał Niedźwiedź, właściciel firmy ArtsFrame i dodaje – Filmowy reportaż ślubny to nie tylko ujęcia z dnia ślubu. W naszej ofercie można znaleźć takie usługi jak nagranie podziękowań dla rodziców, które są wyświetlane w dniu wesela, filmowe zaproszenie na ślub czy tzw. "love story" – film będący opowieścią o młodej parze. Przygotowanie takiego reportażu kosztuje od 2500 zł do 4300 zł. Wszystko zależy od wybranej opcji oraz miejsca reportażu.

Ostatnio bardzo popularną i modną atrakcją weselną jest fotobudka. Automat robi zdjęcia i drukuje je "od ręki". Państwo młodzi i goście mają dzięki temu niepowtarzalną pamiątkę. – Dysponujemy niezliczoną ilością masek, kolorowych kapeluszy, okularów i innych śmiesznych gadżetów i akcesoriów. Reszta – śmieszne miny, spontaniczność, pomysłowość – zależą już tylko od młodej pary i ich gości. Zdjęcia z fotobudki trafiają do "Księgi Gości", a uzupełnione o życzenia są wspaniałą i oryginalną pamiątką. Klientom oferujemy pakiety godzinne. Np. pakiet 2-godzinny kosztuje 700 zł. W cenie jest m.in. nielimitowany wydruk zdjęć, obsługa animatora, księga gości, galeria internetowa czy dojazd – zachęca Dominika Łyciuk z myFUNBOX.pl.

 

karo

Podziel się:Pozostałe