Szczebrzeszyn z wielką literaturą. Na ten festiwal warto się wybrać! (ZDJĘCIA)

  • 07.08.2019, 08:18 (aktualizacja 07.08.2019, 10:09)
  • Bogdan Nowak
Szczebrzeszyn z wielką literaturą. Na ten festiwal warto się wybrać! (ZDJĘCIA)
Jest pięknie! W Szczebrzeszynie trwa wyjątkowy Festiwal Stolica Języka Polskiego. Wczoraj odbyło się spotkanie z Ewą Lipską, znakomitą poetką i felietonistką. Następnie Jacek Braciak, Dariusz Chojnacki i Agnieszka Radzikowska odczytali sztukę Janusza Głowackiego pt. Antygona w Nowym Jorku. Była to właściwie tragifarsa przygotowana przez Marka Pasiecznego. Wysłuchało jej kilkaset osób. Zrobiła na widzach ogromne wrażenie.

Odbyły się także m.in, warsztaty pisarskie prowadzone przez Mikołąja Grynberga oraz mnóstwo rozmów o Janie Brzechwie i literaturze. Większość wydarzeń zaplanowano na trzech scenach ustawionych nad Wieprzem oraz przestrzeni pomiędzy nimi.

Dzisiaj także atrakcji nie zabraknie. Zaplanowano m.in spotkania autorskie. O swojej twórczości opowiedzą m.in. Agnieszka Dauksza (godz. 16), Wojciech Bonowicz (godz. 17) oraz Marek Bieńczyk (godz. 18). O godz. 19.15 zaplanowano spektakl pt. "Przeminęło cieniem - Shoah w listach i wierszach". Odczyta je Maja Komorowska. Natomiast o 21 (na scenie głównej, nad rzeką) zaplanowano koncert "Tischner, Voo-Voo & Trebunie Tutki". 

Festiwal w Szczebrzeszynie potrwa do soboty. W niedzielę wiele wydarzeń tej imprezy zaplanowano w Zamościu. 

Bogdan Nowak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe