Jak skutecznie okazywać miłość?

  • 26.12.2016, 14:29 (aktualizacja 10.01.2017, 12:25)
  • Weronika Bielicka
Jak skutecznie okazywać miłość?
Dr Gary Chapman w książce „5 języków miłości. Sekret miłości, która trwa” pisze o tym, jak ważne jest komunikowanie swoich uczuć. Można to robić na 5 podstawowych sposobów.

Słowami

Ważne jest, żebyśmy zdawali sobie sprawę z tego, jaką energię wytwarzamy wypowiedzianymi słowami. One mogą ranić lub koić. Oddalać lub zbliżać. Wyrażać uwielbienie, niechęć, zaangażowanie, obojętność. Słów nie cofniesz, ale możesz świadomie ich używać. Zwroty, które ułatwiają wyrażanie miłości, to:

– Podoba mi się sposób, w jaki...

– Dzięki za...

– Kocham cię

– Komplementy

– Słowa zachęty

– Codzienna życzliwość

 Uważnością

Jeśli ofiarujesz partnerowi niepodzielną uwagę, pokażesz jak bardzo go kochasz. Istotna jest jakość naszych rozmów, podczas których potrafimy empatycznie słuchać po to, żeby zrozumieć i poczuć partnera, a nie dawać rady czy oceniać. Ważna też jest nasza otwartość, żeby w sposób jasny i szczery mówić o swoich uczuciach. Gdy tak się dzieje, to znak, że czujemy się ze sobą bezpiecznie.

 Gestami

Tak bardzo we wspólnym życiu liczą się gesty i gotowość do obdarowywania. Trafiony prezent to dowód na to, że jesteśmy zaangażowani w związek, żywo zainteresowani człowiekiem, z którym żyjemy. To nie muszą być zawsze kosztowne prezenty, ale osobiste, dane z intencją sprawienia przyjemności.

Okazywaną pomocą

Pary, które doświadczają bliskości, wspierają się niemal niezauważalnie. Bez wielkich słów i poświęcenia. Pomaganie polega również na podaniu rano przysłowiowej filiżanki kawy.

 Dotykiem

Przytulanie się, całowanie, trzymanie się za ręce. Seks nieoddzielony od uczuć. Dotyk może stać się pięknymi słowami miłości. Każda para z biegiem czasu wypracowuje sobie własny miłosny kod, którym się porozumiewa.

Weronika Bielicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Radek
Radek 23.03.2017, 11:07
Najlepiej chyba dbając każdego dnia bardzo mocno :) wszyscy potrzebujemy miłości. Chciałem nawet trochę się skupić na samym weselu i przelewałem w internety doświadczenia swoje i znajomych. Od kawalerskiego, po ćwiczenia. Jak kotoś lubi, może znajdzie coś dla siebie http://akcjawesele.pl/

Pozostałe