Tu handlować już nie wstyd

  • 30.07.2019, 06:44
  • RH
Tu handlować już nie wstyd
Dwa razy więcej niż zakładano kosztowała przebudowa zielonego rynku w Tomaszowie Lubelskim. Chętnych do handlowania w nowych obiektach jest więcej niż miejsc. Oficjalne otwarcie targowiska zaplanowano 8 sierpnia.

Zakończenie tej inwestycji ucieszyło przede wszystkim handlujących, ale i nas samorządowców, bo powstało nowe estetyczne miejsce w przestrzeni miasta – mówi Wojciech Żukowski, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego.

Targowisko przy ulicy Piekarskiej było bowiem dla miasta wstydem. Blaszane, nierzadko pordzewiałe budy. Woda lejąca się na towar klientów i głowy kupujących. Dziurawa nawierzchnia. Brak toalet, w zimie ogrzewania. Choć do inwestycji miasto przymierzało się od kilku lat zawsze brakło pieniędzy.

Wsparcie na przebudowę udało się pozyskać pod koniec 2017 roku – blisko 1 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Miasto skalkulowało wtedy, że do inwestycji dołoży ponad 571 tys. zł, a z inwestycją wyrobi się jeszcze w 2018 roku. Nie udało się. Jak się okazało przebudowa zielonego rynku kosztowała dwa razy więcej niż zakładano, bo około 3 mln zł.

 – Diametralnie poszły w górę ceny robót budowlanych – przyznaje Marcin Zieliński, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia 

RH

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 07.08.2019, 17:38
Był przetarg ? Był. No to co inwestora obchodzi, że wykonawca swoim pracownikom pensje podniósł ? Uważam, że to jest większy szwindel niż w wykonaniu marszałka sejmu
KaHa
KaHa 07.08.2019, 12:20
a co z parkingiem??? Rynek super ale czy ktos pomyślał o zastawionej ulicy Chocimskiej... Rano ciężko dowieźć dzieci do Przedszkola a mieszkańcy mają problem z wyjazdem ze swoich posesji
Pozdro
Pozdro 30.07.2019, 20:11
Zycie cos zacos
[[
[[ 30.07.2019, 15:41
za taka cene to pewnie i oddzwierny bedzie,kto tam teraz bedzie kupowl jak ceny beda wyzsze niz w galerii.

Pozostałe