Posłanka nie wystartuje

  • 30.07.2019, 06:22
  • Leszek Wójtowicz
Posłanka nie wystartuje Agata Borowiec.
Posłanka Agata Borowiec z PiS nie wystartuje w jesiennych wyborach do Sejmu. O swojej decyzji poinformowała za pośrednictwem portalu społecznościowego. Kto w powiecie biłgorajskim ma szansę zostać posłem z listy PiS?

Agata Borowiec zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości i Forum Młodych PiS. Była społeczną asystentką prof. Jana Szyszki. W 2014 r. uzyskała mandat radnej Sejmiku Województwa Lubelskiego, a rok później – z poparciem 17 183 wyborców – została posłanką z listy PiS. W Sejmie pracowała głównie w komisji ds. Unii Europejskiej. Złożyła ponad 30 interpelacji, w tym m.in. w sprawie biłgorajskiego szpitala, obwodnicy Szczebrzeszyna oraz wprowadzenia dopłat bezpośrednich dla pszczelarzy. Była inicjatorką programu współpracy leśno-samorządowej, dzięki któremu na drogi w powiecie biłgorajskim udało się pozyskać ponad 30 mln zł.

Kilka dni temu 32-letnia posłanka za pośrednictwem Facebooka poinformowała, że nie zamierza ubiegać się o reelekcję w jesiennych wyborach parlamentarnych. "Pragnę podziękować za 4 lata współpracy w czasie pełnienia przeze mnie mandatu posła. To niezwykle cenne doświadczenie dla mnie, jednak postanowiłam zmienić kierunek mojego osobistego rozwoju na tym etapie mojego życia" – poinformowała Agata Borowiec, która jest absolwentką finansów na Uniwersytecie Warszawskim.

Dodała, że w tym roku ukończyła drugi kierunek studiów – prawo na UMCS w Lublinie. "Zamierzam te kwalifikacje i moje doświadczenie wykorzystać dla dobra Polski" – napisała na portalu pochodząca z Aleksandrowa posłanka.

Kto w powiecie biłgorajskim ma szansę zostać posłem z listy PiS?

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 30.07.2019, 18:49
Słyszałem że PiS nie chciał jej na listy.
miko
miko 30.07.2019, 14:53
O jak mi przykro.
wyborca
wyborca 30.07.2019, 08:49
Pytanie czy nie wystartuje? Tylko czy została zakwalifikowana na listy...?
 POLAK
POLAK 30.07.2019, 06:59
Widać że nie miała najmniejszej szansy na wybór

Pozostałe