Grad przetrzebił tytoń

  • 30.07.2019, 14:10
  • Leszek Wójtowicz
Grad przetrzebił tytoń Zniszczona plantacja w Różańcu Drugim.
Burza z gradem zniszczyła plantacje tytoniu w południowej części powiatu biłgorajskiego. Najbardziej ucierpiały gminy Łukowa i Tarnogród.

Do zdarzenia doszło 21 lipca w godzinach popołudniowych. – Najpierw pojawił się porywisty wiatr, później deszcz z falami grad – wspomina wiceburmistrz Tarnogrodu Tomasz Legieć.

Największe straty odnotowano w Różańcu Drugim, gdzie grad zniszczył plantacje tytoniu oraz niewykoszonego rzepaku. Po sąsiedzku było jeszcze gorzej.

– W maju lało, później piekło, a teraz przyszedł grad – przedstawia tegoroczny bilans niekorzystnych zjawisk pogodowych wójt gminy Łukowa Stanisław Kozyra.

Burza z gradem przeszła tam pasem przez Pisklaki, Szostaki, Podsośninę, Łukową I i Chmielek I. Zniszczyła plantacje tytoniu o powierzchni ok. 150-200 ha.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe