Bożena Wieczorek: Ważny jest kontakt z mieszkańcami

  • 26.07.2019, 10:03
  • Agnieszka Piela
Bożena Wieczorek: Ważny jest kontakt z mieszkańcami
Rozmowa z Bożeną Wieczorek, przewodniczącą Zarządu Osiedla Karolówka.

To pani pierwsza kadencja. Co jest najważniejsze w tej pracy?

 – Jestem przewodniczącą os. Karolówka zaledwie od trzech miesięcy i powoli poznaję zadania, jakie przede mną stoją. Niemniej jednak mam pewne doświadczenie wynikające z działalności w samorządach szkolnych i uczelnianych. Podglądam pracę innych doświadczonych przewodniczących. Korzystam z pomocy byłej przewodniczącej Jolanty Fugiel oraz z doświadczenia Jana Matwiejczuka, zastępcy przewodniczącego Rady Miasta w Zamościu. W pracy przewodniczącej bardzo ważny jest kontakt z mieszkańcami i wsłuchanie się w ich potrzeby. Często problemy mieszkańcy zgłaszają podczas rozmowy telefonicznej.

Z czym zmaga się zarząd osiedla?

 – Karolówka to przede wszystkim osiedle domków jednorodzinnych, ale i bloki przy ul. Heweliusza, Traugutta i ul. Chłodnej. Cały czas trwa budowa nowych domów, bloków, a z tym wiąże się powstawanie nowych ulic. W przyszłości planujemy ustawienie większej ilości ławeczek dla mieszkańców. Przed nami stoją zadania bieżące związane ze współorganizacją "Wędrującej Estrady" organizowanej przez Zamojski Dom Kultury, a także przeniesienie filii nr 6 Zamojskiej Książnicy i siedziby zarządu z przychodni do oddzielnego budynku. 

Cała rozmowa dostępna tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Provident
Provident 29.10.2019, 12:46
Pilnuj swojego męża ***a

Pozostałe