Zamość: Kamienie pamięci

  • 26.07.2019, 06:00
  • AP
Zamość: Kamienie pamięci Fot. pixabay.com
Kamienie pamięci – te szczególne "potykacze" są już w kilkudziesięciu miastach Europy. W Polsce w pięciu, m.in. Białej Podlaskiej. Szóstym będzie Zamość.

W sobotę, 27 lipca o godz. 9 przed kamienicą przy ul. Zamenhofa 10 (dawniej Żydowska 4) zostaną zamontowane kamienie pamięci (Stolperstein) upamiętniające mieszkającą pod tym adresem rodzinę Chaima Jonasa i Sury Wolfenfeldów oraz ich urodzone tu wnuki: Eliasza, Abrahama i Cesię. Inicjatorem upamiętnienia jest dr chemii Alek Bialski, syn Eliasza Wolfenfelda – ocalonego z Holocaustu na Ukrainie, autora książki "Patrząc prosto w oczy", wyd. w 2004 r. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 zamościanka
zamościanka 03.08.2019, 11:54
A gdzie kamienne tablice POLAKÓW zamordowanych mieszkańców ZAMOŚCIA gzie władze miasta Zamościa śpią

Pozostałe