Rachanie - najbardziej usportowiona gmina w powiecie

  • 22.07.2019, 10:33
  • ak
Rachanie - najbardziej usportowiona gmina w powiecie Fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim
Reprezentacja gminy Rachanie triumfowała podczas niedzielnego (21 lipca) XXI Święta Sportu Powiatu Tomaszowskiego. Impreza odbyła się na stadionie w Łaszczowie.

Do rywalizacji stanęły wszystkie tomaszowskie gminy. Ich reprezentanci startowali w szeregu najróżniejszych konkurencji. Były m.in. biegi na różnych dystansach, rzuty lotką do tarczy, przeciąganie liny, a także turniej siłaczy. Suma punktów zdecydowała o zwycięstwie, które przypadło sportowej ekipie z Rachań. Na drugim miejscu znalazła się reprezentacja Ulhówka, a na trzecim Tyszowiec.

Kto wypadł najlepiej w poszczególnych konkurencjach? 

W biegu dziewcząt z rocznika 2004 i młodszych wygrała Natalia Sobka z Ulhówka, a wśród kobiet (rocznik 2003 i starsze) Wiktoria Rachańska z Jarczowa. Wśród chłopców najlepszy był Kacper Tama, a w kategorii mężczyzna Robert Wiatrzyk (obaj z Łaszczowa). 

Klaudia Safryn z Telatyna zajęła pierwsze miejsce w rzucie lotką do tarczy w grupie dziewcząt (rocznik 2002 i młodsze), a wśród ich rówieśników Kacper Tama z Łaszczowa. Wśród pań najcelniej rzucała Jagoda Sobstyl-Bartosik z Bełżec, zaś wśród mężczyzn Radosław Miedziak z Rachań.

Siłacze mieli za zadanie wyciskać ciężar o wadze 17,5 kg. W kategorii do 85 kg wygrał Marcin Kowalczuk, a w kat. pow. 85 kg – Janusz Zarębski (obaj z Tyszowiec). W przerzucaniu liny traktorowej największą krzepą wykazał się Adrian Albin z Ulhówka.

W zawodach wędkarskich wygrał Mariusz Natyna z Bełżca.

Drużynowo reprezentacje gmin rywalizowały w piłce nożnej i siatkowej, przeciąganiu liny, noszeniu worków z piaskiem i trójboju.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe