W Woli Obszańskiej powstanie Klub Seniora

  • 22.07.2019, 06:11
  • ak
W Woli Obszańskiej powstanie Klub Seniora Fot. pixabay.com
Dotychczas takiego miejsca nie mieli. Ale niedługo starsi mieszkańcy gminy Obsza będą już mogli spotykać się w Klubie Seniora. Samorząd uruchomi go w Woli Obszańskiej, a nabór rozpocząć się ma jeszcze w wakacje.

Klub powstanie przy Wiejskim Domu Kultury. Obiekt będzie przygotowany i wyposażony tak, aby można tam było organizować różnorakie zajęcia, np. gimnastyczne, komputerowe czy muzykoterapii. Planowane są również spotkania z dietetykiem, zajęcia kulinarne, fryzjerskie, kosmetyczne. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej zostanie również zakupiony bus, który mieszkańców gminy dowozić ma do Woli Obszańskiej.

Zainteresowani członkostwem w Klubie Seniora będą się mogli do niego zapisywać na przełomie lipca i sierpnia. Cały projekt będzie realizowany przez dwa lata, a jego koszt szacuje się na prawie 1 milion 140 tysięcy złotych. Zdecydowaną większość pokryje Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. 
 

 

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MilenaG
MilenaG 22.07.2019, 09:50
Cieszę się,że takie miejsca powstają. Niestety nie kazdy jest w stanie spedzac czas ze starszymi osobami no ale nie mozemy zostawiac ich samym sobie - nietrudno o depresję, apatię itp. Moja babcia od jakiegos czasu przebywa juz na opiece dziennej w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim - tam bardzo czesto organizują seniorom ciekawe zajęcia.

Pozostałe