Wakacyjne spotkanie. Mundurowi rozmawiali z harcerzami

  • 22.07.2019, 05:51
  • Źródło: KPP Biłgoraj
Wakacyjne spotkanie. Mundurowi rozmawiali z harcerzami Fot. KPP Biłgoraj
W sobotę (21 lipca) policjant biłgorajskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszem straży pożarnej odwiedzili dzieci i młodzież wypoczywających na obozach harcerskich. Opowiadali o bezpiecznych zabawach, przypomnieli o zasadach zachowania się nad wodą, w domu, czy też w czasie wycieczek. Słuchacze dowiedzieli się również o skutkach prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania narkotyków i dopalaczy.

Spotkania zorganizowano na obozach w miejscowościach Margole, Górecko Stare i Lipiny Dolne w ramach realizacji kampanii społecznej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

– Policjant uświadamiał młodzieży, jaki negatywny wpływ na życie może mieć nawet jednorazowy kontakt z narkotykami lub dopalaczami. Mówił o skutkach prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania tego typu substancji oraz apelował o rozsądek i zdrowy wakacyjny wypoczynek z dala od używek. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia sobie zasad bezpiecznego wypoczynku – relacjonuje Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Młodym ludziom przypominano, jak należy zachowywać się na plaży lub podczas kąpieli. Funkcjonariusze sprawdzili również stan bezpieczeństwa na obozach, które odwiedzili. Na zakończenie wzajemnie życzyli sobie udanych i przed wszystkim bezpiecznych wakacji.

Źródło: KPP Biłgoraj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe