Zamość: Jechał na zakazie samochodem bez badań i ubezpieczenia

  • 20.07.2019, 06:14
  • ak
Zamość: Jechał na zakazie samochodem bez badań i ubezpieczenia Fot. policja.pl
29-latek z Zamościa będzie się musiał mocno tłumaczyć przed sądem. Nie dość, że jechał samochodem bez badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia, to jeszcze złamał podwójny zakaz prowadzenia pojazdów.

Młody kierowca został zatrzymany na ul. Powiatowej. Rzucił się w oczy policjantom z patrolu, bo kierował audi trzymając przy uchu telefon komórkowy. W czasie kontroli okazało się, że 29-latek popełnił nie tylko to wykroczenie, ale na sumieniu ma więcej.

– W stosunku do mężczyzny zamojski Sąd Rejonowy już dwukrotnie wydawał orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakazy te są aktualne, więc mężczyzna decydując się na kierowanie pojazdem popełnił przestępstwo niestosowania się do sądowych orzeczeń, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Na dodatek zamościanin nie miał badań technicznych pojazdu i polisy OC. Za te wykroczenia może zostać dodatkowo ukarany.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Michał
Michał 20.07.2019, 11:16
Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/…

Pozostałe