Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze. Na szczęście im się nie udało

  • 19.07.2019, 09:12
  • ak
Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze. Na szczęście im się nie udało Fot. pixabay.com
Do dwóch, na szczęście nieudanych, prób oszustwa doszło ostatnio w Biłgoraju.

Oszuści uaktywnili się w środę (17 lipca). Do 62-letniej mieszkanki Biłgoraja zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBA. Podał swoje imię, nazwisko, numer odznaki i stopień. Powiedział, że z banku wyciekły dane kobiety i ktoś chciał zaciągnąć na nią kredyt w wysokości 40 tys. zł. Kobieta na szczęście zorientowała się, że mężczyzna kłamie, nie kontynuowała rozmowy i żadnych informacji mu nie przekazała. Mężczyzna pospiesznie się rozłączył.

Niedługo po tym 38-letni mieszkaniec Biłgoraja otrzymał SMS rzekomo od popularnej firmy kurierskiej. Z wiadomości wynikało, że przesyłka, na którą mężczyzna czeka ma jakąś niedopłatę. Biłgorajanin miał wejść na podany link.

– Ponieważ mężczyzna faktycznie czekał na przesyłkę, która miała być dostarczona za pośrednictwem tej firmy, otworzył link. Został przekierowany na stronę do logowania swojego banku łudząco podobną do oryginalnej.  Na szczęście miał złe przeczucie i zalogował się na swoje konto bankowe, tak jak robił to zazwyczaj. Wtedy okazało się, że ktoś z jego konta usiłował dokonać przelewu w kwocie 30 tys. zł – relacjonuje Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Czujny 38-latek zablokował transakcję i ocalił swoje pieniądze.

Oboje mieszkańcy miasta powiadomili o swoich "przygodach" policję. Funkcjonariusze próbują namierzyć wyłudzaczy.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe