Ks. Witek dojedzie rowerem z Hrubieszowa do Odessy

  • 18.07.2019, 14:00
  • Mariusz Parol
Ks. Witek dojedzie rowerem z Hrubieszowa do Odessy Podczas ubiegłorocznej wyprawy do Maroka ks. Witek Bednarz przejechał rowerem ponad 4 tys. km i pomógł w zbiórce ponad 30 tys. zł na leczenie rocznej mieszkanki Hrubieszowa.
31 lipca ksiądz Witek Bednarz wyruszy z Hrubieszowa do Odessy na Ukrainie. W ciągu kilkunastu dni pokona rowerem 1,8 tys. km. W ramach projektu "Łączy nas nie tylko piłka" zawiezie futbolówkę dzieciom tamtejszej Polonii. Sztab wyprawy czyni starania, aby dzieci z Odessy mogły rozegrać mecz z młodymi piłkarzami z Hrubieszowa na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W  ubiegłym roku ksiądz Witek Bednarz z Hrubieszowa przejechał na rowerze 4 tys. km przez zachodnią Europę i podczas wyprawy "Z księdzem na Gibraltar" zebrał ponad 30 tys. zł na leczenie rocznej Zuzi z Hrubieszowa. To było trzy razy więcej niż zakładano na początku akcji. Od pewnego czasu trwają przygotowania do kolejnej wyprawy rowerowej kapłana. Tym razem ks. Witek wybiera się rowerem na Ukrainę, a konkretnie do Oddessy nad Morzem Czarnym. Byłoby dziwne, gdyby i tym razem wyprawie nie towarzyszyła akcja charytatywna. 

To tylko część artykułu. Cały dostępny jest w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe