Werbkowice: Powiatowe zawody strażackie. Kto był najlepszy?

  • 18.07.2019, 09:30
  • ak
Werbkowice: Powiatowe zawody strażackie. Kto był najlepszy? Fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
Druhowie z Ubrodowic okazali się najlepszą męską drużyną OSP podczas powiatowych zawodów strażackich, które w niedzielę (14 lipca) odbyły się w Werbkowicach. W kategorii pań wygrała drużyna ze Starej Wsi, a wśród młodzieżowych ekip: dziewczęta z Kobła i chłopcy ze Stefankowic.

Wszystkie zespoły rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. Punktowana była ogólna sprawność strażaków, ale też precyzja wykonania zadania w określonym czasie.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn triumfowali druhowie z Ubrodowic przed Starą Wsią i Horodłem. Wśród pań wygrały reprezentantki Starej Wsi, pokonując rywalki z Miednik. W rywalizacji drużyn młodzieżowych chłopców pierwsze miejsce zajęła ekipa ze Stefankowic przed Dołhobyczowem i Mirczem, zaś wśród dziewcząt kolejność na podium była następująca: Kobło, Uchanie, Mołożów.

Gośćmi zawodów byli m.in.: Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Maryla Symczuk, zastępca lubelskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej st. brygadier Piotr Zmarz, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie st. kapitan Piotr Gronowicz, poseł Sławomir Zawiślak, a także liczni wójtowie hrubieszowskich gmin.

ak

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe