Gm. Telatyn: Z myślą o misjonarzach - piknik w Posadowie (RELACJA, ZDJĘCIA)

  • 18.07.2019, 08:29
  • Materiał nadesłany
Gm. Telatyn: Z myślą o misjonarzach - piknik w Posadowie (RELACJA, ZDJĘCIA) Fot. UG Telatyn
,,Z myślą o misjonarzach" pod taką nazwą odbył się w niedzielę, 14 lipca br w Grodzisku w Posadowie V Rodzinny Sportowy Piknik pod honorowym patronatem JE ks. bpa Mariana Rojka, poseł do Parlamentu Europejskiego Beaty Mazurek oraz Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka.

Jak wskazuje nazwa wydarzenia celem wszelkich działań było uwrażliwienie uczestników na potrzeby misji. W tym roku do Posadowa przyjechał o. Stefan Kukuła, który podzielił się ze wszystkimi świadectwem pracy misyjnej w Argentynie, Moskwie i Chile.

Na miejscu można było również spotkać siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi. Na pikniku zgromadzili się licznie mieszkańcy Gminy Telatyn oraz okolicznych miejscowości, na których czekało wiele atrakcji sportowych i tych o charakterze piknikowym. Pozwoliło to spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, ale także poznać pracę i potrzeby misjonarzy.

W programie imprezy znalazły się również liczne konkursy: na najładniejszy zamek, strzelanie z łuku, potrawę regionalną, można było wesprzeć misje poprzez kawiarenkę misyjną i loterię fantową. Odbyły się pokazy Bractwa Rycerskiego oraz XI Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym oraz V Mistrzostwa w Wędkowaniu. Było również wspólne grillowanie. Na scenie zaprezentowały się nie tylko zespoły lokalne ale również zaproszeni goście. Wystąpił m.in. Zespół Folklorystyczny ,,Wójtowianie" z Krasnobrodu, Zespół ,,Tęcza" z Białopola oraz Zespół ,,Lawenda" z Telatyna. Piknik zakończył koncert Zespołu ,,Solaris".

Organizatorem wydarzenia byli: Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Stowarzyszenie Miłośników Grodu Posadów oraz Urząd Gminy Telatyn. W przygotowanie Pikniku aktywnie włączyły się również panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Telatyn. Panie przygotowały poczęstunek dla odwiedzających, wsparły Kawiarenkę Misyjną przygotowując ciasto oraz wzięły udział w konkursie na potrawę regionalną.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe