Zamość: Policjant rozmawiał z młodzieżą o zagrożeniach

  • 18.07.2019, 08:00
  • Źródło: KMP Zamość
Zamość: Policjant rozmawiał z młodzieżą o zagrożeniach Fot. KMP Zamość
Policjant z zamojskiej komendy odwiedził dzieci i młodzież wypoczywającą na półkolonii. Opowiadał o bezpiecznych zabawach, przypomniał o zasadach zachowania się nad wodą, w domu, czy też w czasie wycieczek. Słuchacze dowiedzieli się również o skutkach prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania narkotyków i dopalaczy.

W środę (17 lipca) dzieci i młodzież uczestniczące w letnich półkoloniach w osiedlowym domu kultury „Okrąglak” spotkały się z profilaktykiem z zamojskiej komendy asp. Dariuszem Kuropatnickim. Spotkanie zorganizowane w ramach realizacji kampanii społecznej pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają” w dużej mierze poświęcone było tematyce związanej z problemem uzależnienia i zażywania przez młode osoby narkotyków i dopalaczy.

Policjant uświadamiał słuchaczom, jaki negatywny wpływ na życie może mieć nawet jednorazowy kontakt z narkotykami lub dopalaczami. Mówił o skutkach prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania tego typu substancji. Apelował o rozsądek, promując zdrowy wakacyjny wypoczynek z dala od używek.

Policjant opowiedział również o zagrożeniach, z którymi młodzi ludzie mogą się spotkać w domu, na spacerze, czy też będąc na zorganizowanych wycieczkach. Przypomniał, jak należy zachowywać się na plaży, podczas kąpieli, czy też uprawiając sporty wodne. Na zakończenie życzył uczestnikom udanego i bezpiecznego wypoczynku. 

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe