Zamość: Wibracyjne pasy przy rondzie. Żeby było bezpieczniej

  • 17.07.2019, 09:00
  • ak
Zamość: Wibracyjne pasy przy rondzie. Żeby było bezpieczniej Fot. UM Zamość
Kiedy samochód wjedzie na te pasy, kierowca poczuje wibracje. To ma być dla niego znak, że powinien uważać, bo zbliża się do ronda. Chodzi o bezpieczeństwo.

Rondo u zbiegu ulic Wyszyńskiego, Odrodzenia i Zamoyskiego powstało w zeszłym roku. Nowa organizacja ruchu została na nim wprowadzona 6 czerwca. Mimo, że miejsce zostało dość dokładnie oznaczone, często dochodziło tutaj do stłuczek i kolizji, bo wielu zmotoryzowanych jeździło na pamięć i nie ustępowało pierwszeństwa przejazdu przy wjeździe na skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

CZYTAJ TAKŻE: PIERWSZY DZIEŃ NOWEGO RONDA I PIERWSZA KOLIZJA

CZYTAJ TAKŻE: KOLEJNA STŁUCZKA NA NOWYM RONDZIE

Niestety, do takich sytuacji, mimo upływu czasu, nadal w tej części miasta dochodzi. Stąd decyzja Zarządu Dróg Grodzkich o wymalowaniu na jezdni wibracyjnych, czerwonych pasów. Mają one uczulić dojeżdżających do ronda kierowców, aby zachowali ostrożność.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Driver
Driver 17.07.2019, 21:35
Do kierowca: AMEN!
Kierowca
Kierowca 17.07.2019, 20:55
Jakie pasy są źle wymalowane? Może od razu postawić światła albo szlabany co by ruchem kierowały. Jeżdżą co niektórzy na pamięć i to jest powód. Z racji wykonywanej pracy przejeżdżam tym rondem dziesiątki razy dziennie i jakoś kierowcy z obcymi numerami nie mają problemu z zauważeniem że to rondo i wiedzą jak jechać, ale nasi zamojszczaki czy osoby z pobliskich miejscowości którzy są w raz na rok w Zamościu jadą na pamięć. Tyle w temacie.
Andrzej
Andrzej 17.07.2019, 18:25
Niewiele moim zdaniem to pomoże.Jako zawodowy kierowca sam się na początku pogubiłem na tym rondzie.A problem polega na tym że pasy są źle wymalowane i to myli kierowców

Pozostałe