Hrubieszów: Miasto sfinansuje pomysły

  • 16.07.2019, 14:03
  • par
Hrubieszów: Miasto sfinansuje pomysły Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej zdobył 25 tys. zł na wymianę kulturalną pomiędzy tancerzami z Hrubieszowa i Kapuvaru na Węgrzech oraz udział w Festiwalu Kultury i Folkloru "Benissa 2018" w Hiszpanii.
W tym roku w Budżecie Obywatelskim Hrubieszowa jest 100 tys. zł. Projekty, które uzyskają dofinansowanie, będą realizowane w przyszłym roku. Propozycje przedsięwzięć mieszkańcy mogą zgłaszać do 9 września.

Do 9 września potrwa kampania informacyjna poświęcona przygotowaniom do zestawienia przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Hrubieszowa. Dla mieszkańców będzie to czas na przygotowanie wniosków o dofinansowanie konkretnej inicjatywy. Koszt realizacji pojedynczego zadania nie może przekroczyć 25 proc. całej puli przeznaczonej na Budżet Obywatelski. Autorzy wniosku muszą podać szczegółowy kosztorys planowanego przedsięwzięcia. Hrubieszowianie mogą zgłosić niemal każdą inicjatywę. Pod warunkiem, że przyczyni się ona do rozwoju miasta i będzie zgodna z prawem. Musi również mieścić się w kompetencjach gminy miejskiej. Zgłoszenie musi poprzeć co najmniej 50 mieszkańców miasta.

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na internetowej stronie Urzędu Miasta Hrubieszowa. Po wypełnieniu trzeba go dostarczyć pocztą zwykłą lub elektroniczną na adres magistratu albo złożyć w sekretariacie Urzędu Miasta.

 – Do 20 września wszystkie przyjęte wnioski powinny zostać zweryfikowane przez zespół do spraw Budżetu Obywatelskiego. Później będzie czas na ewentualne odwołanie. Lista przedsięwzięć zgłoszonych do głosowania opublikowana zostanie 4 października – tłumaczy Paweł Wojciechowski, zastępca burmistrza Hrubieszowa.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe