Supergospodynie "Kroniki Tygodnia". To był piękny finał

  • 16.07.2019, 08:30
  • Robert Horbaczewski
Supergospodynie "Kroniki Tygodnia". To był piękny finał
Renata Psiuk z KGW Ruszów, Dorota Szczepuch z KGW "Barchaczowskie Superbabki" i Alicja Zawadzka z KGW Gródek to zwyciężczynie naszego plebiscytu Supergospodynie. Zaszczytny tytuł odebrały na gali finałowej, która odbyła się w niedzielę podczas XX Zamojskich Dni Folkloru.

Uczestniczki naszego plebiscytu Supergospodynie to liderki w swoich środowiskach. Organizatorki inicjatyw, różnych wydarzeń. Panie działające na wielu frontach aktywności społecznej. To jednocześnie skarbnice wiedzy kulinarnej, obdarzone zmysłem artystycznym, zarażające swoimi pasjami innych. To jednym słowem supergospodynie!

Łącznie w plebiscycie "Kroniki Tygodnia" zaprezentowaliśmy 44 kandydatki, w trzech kategoriach: Najaktywniejsza działaczka i organizatorka społeczna, Najlepsza w kulinariach oraz Najwspanialsza artystka. Ich sylwetki prezentowaliśmy na łamach naszego tygodnika, a czytelnicy "Kroniki" zasypali nas kuponami z głosami. Łącznie w konkursie oddano 7013 głosy. Wyniki ogłosiliśmy w niedzielę w Zwierzyńcu podczas XX Zamojskich Dni Folkloru. Trzy laureatki z każdej kategorii oprócz zaszczytnych tytułów otrzymały także talony do sklepu Prymus AGD (laureatki I miejsc o wartości 750 zł) i oczywiście to, co w kuchni każdej gospodynie jest niezbędne – porządne torby wypełnione cukrem i mąką.  

Renata, Agata, Agata!

W kategorii Najaktywniejsza organizatorka i działaczka wygrała Renata Psiuk z KGW w Ruszowie w gminie Łabunie (zdobyła 1189 głosów) działa charytatywnie i społecznie, integruje społeczność lokalną. Jest zawsze tam, gdzie trzeba coś zrobić. To osoba wielu pasji. Drugie miejsce zajęła Iwona Seńko z KGW w Rachaniach (950 głosów), sołtys tej wsi, członkini Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, osoba, której "wszędzie jej pełno, ale w najlepszym tych słów znaczeniu". Obie panie nagrodzone zostały też nagrodami ufundowanymi przez Mariusza Kukiełkę – wójta gm. Łabunie oraz Romana Miedziaka – wójta gm. Rachanie.

Trzecie miejsce otrzymała Agata Piwko z KGW w Szopinku (824 głosy).

– Agata, Agata, Agata! – skandowały jej koleżanki zgromadzone przed sceną.

 – To nasza duma – mówiły.

Bo pani Agata to szefowa Stowarzyszenia Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ zrzeszającego 30 KGW z gminy Zamość, sekretarz Rady LGD "Nasze Roztocze", działaczka Stowarzyszenia Zamojskich Amazonek, radna Rady Sołeckiej w Szopinku, liderka Kobiecej Aktywności 2018, laureatką licznych nagród. Prowadzi własną Pracownię Rękodzieła Artystycznego "Agaart" w Szopinku, promuje folkloru podczas warsztatów. Z gratulacjami i prezentem dla pani Agaty pośpieszył też wójt gm. Zamość Ryszard Gliwiński.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski

Zdjęcia (116)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe