Zamość: Rekrutacja, rekrutacja i po rekrutacji

  • 15.07.2019, 13:00
  • red.
Zamość: Rekrutacja, rekrutacja i po rekrutacji Fot. pixabay.com
Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich w regionie. W piątek zostały wywieszony listy przyjętych. Okazuje się, że w naszym regionie proces przebiegł dość spokojnie. Większość uczniów znalazła dla siebie miejsce tam, gdzie chcieli. W wielu placówkach są jeszcze wolne miejsca.

Zamojski magistrat właśnie poinformował, że w zamojskich publicznych szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych pozostało 214 miejsc dla absolwentów podstawówek i 209 dla młodzieży po gimnazjach.

CZYTAJ TAKŻE: REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH. CZY ZABRAKNIE MIEJSC?

– Rekrutacja przebiegła w naszych szkołach bardzo sprawnie. Mamy jeszcze ponad czterysta miejsc wolnych, więc spodziewam się, że uczniowie w systemie pod kategorią „niezakwalifikowani aktywni” znajdą również swoje miejsce do kontynuacji nauki. Niepokoi mnie małe zainteresowanie szkołami branżowymi, i jest to tendencja ogólnopolska, ale tutaj tylko systemowe zmiany mogą poprawić wynik rekrutacji – podsumowuje Małgorzata Bzówka, wiceprezydent Zamościa.

DOKŁADNE DANE O REKRUTACJI I WOLNYCH MIEJSCACH W SZKOŁACH W ZAMOŚCIU W ZAŁĄCZNIKU PONIŻEJ

Bez większych problemów rekrutacja przebiegła również w biłgorajskich liceach i technikach, a także szkołach branżowych. Oto dane, które przekazało nam biłgorajskie starostwo:

Szkoły prowadzone przez powiat przyjęły na dzień 15 lipca br. następujące liczby uczniów po szkole podstawowej: Liceum ONZ-244, ZSBIO-147, Technikum ZSZiO-134, ZSBiO-48, RCEZ-210, Szkoła Br. ZSZiO-47, RCEZ-78, ZSBiO-39.

Szkoły przyjęły następujące liczby uczniów po gimnazjum: Liceum ONZ-242, ZSBIO-118, Technikum ZSZiO-119, ZSBiO-32, RCEZ-180, Szkoła Br. ZSZiO-30, RCEZ-52, ZSBiO-41.

Najwyższe wymagania punktowe uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia po szkole podstawowej odnotowano w klasie akademickiej (min.150) i klasie medycznej LO ONZ (min.137), w klasie medycznej LO ZSBiO (min.126), w klasie technik programista RCEZ (min.122).

Najwyższe wymagania punktowe uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia po gimnazjum odnotowano w klasie akademickiej (min.126) i klasie medycznej LO ONZ (min.127), w klasie medycznej LO ZSBiO (min.135), w klasie technik informatyk RCEZ (min.123).

Ale i w Biłgoraju jest jeszcze sporo wolnych miejsc. 

WIĘCEJ O REKRUTACJI W INNYCH MIASTACH NASZEGO REGIONU, A TAKŻE O PROGACH PUNKTOWYCH DO NAJPOPULARNIEJSZYCH LICEÓW I TECHNIKÓW NAPISZEMY W JUTRZEJSZYM WYDANIU KRONIKI TYGODNIA

red.

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe