Jacek Sasin odwiedził Zamość

  • 13.07.2019, 06:07
  • red.
Jacek Sasin odwiedził Zamość Fot. UM Zamość
Wicepremier Jacek Sasin był wczoraj (piątek, 12 lipca) w Zamościu. Spotkał się z prezydentem miasta Andrzejem Wnukiem. Politycy rozmawiali m.in. o współpracy samorządu z rządem. Sasin stwierdził, że Zamość wymaga szczególnego zainteresowania.

- Zamość to nasza wizytówka, perła całej Polski, miasto wpisane na Listę Unesco jako świadek swoich czasów. Cieszę się, że jeden z zabytków, który dotąd nie był przywrócony do dawnej świetności, a udało się na to pozyskać środki, teraz to piękno odzyskuje - mówił wicepremier Jacek Sasin wizytując remontowany właśnie kościół Franciszkanów.

Stwierdził rónież, że dawny blask powinien odzyskać też pałąc Zamoyskich. Zapewniał, że włądze w Warszawie będą wspierać miasto.

- Rozmawialiśmy nie tylko o rewitalizacji, ale też o wielu ważnych dla nas inwestycjach, na przykład o biurowcu kategorii A, którego budowę planuje w Zamościu Polski Fundusz Rozwoju za pośrednictwem Agencji Rozwoju Przemysłu. Nie udałoby się to bez wsparcia rządu, za co serdecznie dziękujemy - powiedział prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Podczas pobytu w Zamościu wicepremier Jacek Sasin zwiedził również Katedrę, w któej sąsiedztwie trwa remont zabytkowej Infułatki. 

red.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Artur
Artur 13.07.2019, 11:38
Ida wybory..czas obiecanek rozpoczety
jaś fasola
jaś fasola 13.07.2019, 11:45
To nasz przyszły poseł elekt ziemi zamojsko- chełmskiej, a jego babiczka to rodowita zamościanka.

Pozostałe