Gm. Miączyn: PSL organizuje w Żukowie Wojewódzkie Obchody Dnia Walki i Męczeństwa Polskiej Wsi

  • 12.07.2019, 10:30
  • ak
Gm. Miączyn: PSL organizuje w Żukowie Wojewódzkie Obchody Dnia Walki i Męczeństwa Polskiej Wsi
Zacznie się mszą świętą, a zakończy piknikiem - tak działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego będą dzisiaj (piątek, 12 lipca) obchodzić Dzień Walki i Męczeństwa Polskiej Wsi. Uroczystości odbędą się w Żukowie w gminie Miączyn.

Obchody rozpocznie o godz. 16 msza święta w kaplicy filialnej pw. Matki Bozej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerują pod pomnik ku czci poległych w latach 1936-1937 w walce z sanacją. Część oficjalną rozpocznie odśpiewanie hymnu i Roty. Będą okolicznościowe wystąpienia, a rys historyczny martyrologii polskiej wsi przedstawi prof. Jan Jachymek.

W planach jest również wręczenie okolicznościowych odznaczeń, a na zakończenie wspólny piknik.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe