Dużo sportu, sporo nauki, czyli trening i edukacja w zamojskiej SMS

  • 11.07.2019, 14:21
  • Artykuł sponsorowany
Dużo sportu, sporo nauki, czyli trening i edukacja w zamojskiej SMS
Szkoła Mistrzostwa Sportowego stworzona przez Fundację Rozwoju Osobistego Narodowych Talentów w Zamościu umożliwia dzieciom i młodzieży z naszego regionu połączenie edukacji z profesjonalnym treningiem.

Zaangażowanie w proces kształcenia dzieci jest bardzo duże, mamy dodatkowo trzy godziny języka angielskiego zarówno w szkole podstawowej jak i liceum (co daje łącznie 5SP i 6LO), aby nasi absolwenci mogli się poruszać w świecie bez barier językowych.

Od nowego roku szkolnego w szkolnego w szkole podstawowej pragniemy wprowadzić dodatkowo:

  • - godzinę języka obcego nowożytnego dla klasy IV - VI;
  • - godzinę zajęć kreatywnych - szybkich metod uczenia się dla klas IV-VIII,

W Liceum Ogólnokształcącym kierunek dobiera się niezależnie od profilu sportowego. Planowane kierunki do utworzenia w naszym liceum to:

  1. ogólny
  2. medyczny (biologiczno-chemiczny z matematyką dla chętnych)
  3. europejsko-dziennikarsko-prawny (polski i WOS z historią dla chętnych)
  4. inżynierski (matematyczno-fizyczny)

Fundacja współpracuje z Klubami Sportowymi, aby wspomóc działanie Klubów w wychowaniu dzieci i młodzieży w duchu gry fair play i umożliwić połączenie sportowych pasji z nauką, a także wykształcić jak najwięcej jednostek doprowadzając je do mistrzowskiej formy zarówno intelektualnej jak i sportowej. Pragniemy też, aby dzieci miały zagwarantowany udział w treningu, a ze względów logistycznych często staje się to niemożliwym, gdyż rodzice nie zawsze mają możliwość dowieść dzieci na trening, co powoduje zatrzymanie rozwoju.

W regionie jest wielu utalentowanych młodych ludzi, którzy w wyniku niewłaściwej ścieżki edukacyjnej albo zatracają swoje talenty, lub też je zaprzepaszczają, a także je odnajdują. Jednak osoby, które zostały „odkryte” zostają przechwycone przez inne jednostki – kluby sportowe – bądź szkoły mistrzostwa i opuszczają region. Chcemy doprowadzić do zaprzestania migracji dzieci do innych jednostek z daleka od domu, aby zminimalizować ryzyko zachowań dysfunkcyjnych szczególnie w okresie adolescencji, a także pozwolić rodzicom cieszyć się rodzicielstwem w przeświadczeniu, że ich dzieci są zadbane i pomagają im - za naszą pomocą - realizować marzenia. Celem realizacji działania Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zamościu jest chęć stworzenia dzieciom i młodzieży optymalnie dobrych warunków zarówno do nauki jak i rozwoju sportowego.

Pragniemy też, aby nasi uczniowie nie musieli tracić czasu na dodatkowe zajęcia i z uwagi na wielość zajęć w szkole mogli wieczory i późne popołudnia spędzać w rodzinnym gronie. Nie zadajemy prac domowych z plastyki, techniki czy muzyki, gdyż pragniemy oceniać pracę dzieci i ich zaangażowanie. Mamy też dodatkowe zajęcia w postaci tańców, które mają przygotować do możliwości uczęszczania do szkoły tanecznej po zaakceptowaniu przez Ministerstwo odpowiedniego programu kształcenia dla szkół mistrzostwa sportowego. Niestety nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich zainteresowany ofertą z uwagi na fakt, iż w naszej szkole jest co najmniej 16 godzin zajęć sportowych (w których jest 2 godziny basenu, 2 godziny WFu i co najmniej 12 godzin specjalistycznych) i trzeba mieć predyspozycje do uprawiania sportu i kochać to.

Zainteresowanych ofertą zachęcamy do zapisów. Ilość miejsc ograniczona.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe