Telatyn: Odnowią pomnik poległych. Pieniądze da IPN

  • 13.07.2019, 15:39
  • ak
Telatyn: Odnowią pomnik poległych. Pieniądze da IPN Fot. UG Telatyn
Wójt się postarał i gmina Telatyn otrzyma z Instytutu Pamięci Narodowej dotację na odnowienie pomnika poległych w czasie II wojny światowej.

Na razie nie wiadomo jeszcze, jak duże to będzie wsparcie, ale pieniądze na renowację monumentu poświęconego "bohaterom poległym w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny w latach 1939 – 1945" na pewno się znajdą. Gmina otrzymała już oficjalne, pisemne potwierdzenie od Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu przy IPN.

Jak nam się udało ustalić, wysokość dotacji będzie zależała od kosztów ujętych w kosztorysie planowanego przedsięwzięcia.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe