Gm. Telatyn: Do pól po asfalcie

  • 12.07.2019, 08:00
  • ak
Gm. Telatyn: Do pól po asfalcie Fot. pixabay.com
Rolnikom z Telatyna będzie się lepiej jeździło do pól. Gmina wystarała się o pieniądze na modernizację drogi dojazdowej.

Zadanie ma być zrealizowane do końca sierpnia. Prowadząca do pól w Telatynie droga o długości 310 metrów i szerokości 3,5 zostanie wzmocniona i pokryta nawierzchnią bitumiczną. Całość ma kosztować 128 tys. zł. Ale gmina wyda tylko część tych pieniędzy, bo większość, 70 tys. zł, otrzyma w formie dotacji. Pieniądze pochodzić będą z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych i zostały Telatynowi przyznane przez Zarząd Województwa. 

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 12.07.2019, 18:24
Ciekawe kto ma tam pole ? Nie zdziwilbym się jakby to był jakiś szemrany temat ,Ilu tych rolników tam jest na 310 metrach długości . Redaktor gazety powinien się tym zainteresować bo to trochę dziwnie wygląda skoro drogę do pola gmina robi a drogi do domów są w opłakanym stanie . Przecież programy unijne i środki unijne są dla wszystkich każdy samorząd może się o nie starać to w końcu dla dobra gmin i ich mieszkańców . Bardzo ciekawa sprawa ta droga !
...
... 12.07.2019, 18:28
To jakiś wałek napewno jest
Artur
Artur 12.07.2019, 17:57
Szkoda że gmina nie da nic na poprawę dróg dojazdowych do domostw przecież dotacje są i nie tylko na drogi dla rolników a w niektórych miejscach ludzie do domów nie mogą dojechać , panie wójcie zrób pan coś wykarz się pan jakoś pokarz pan co ten PIS jest wart . No jak narazie szału nie było .
ja
ja 12.07.2019, 13:31
Tym na drogę do pól dają, a w innych gminach drogi gminne do mieszkańców, stanowiące dojazd czasem do kilku wsi, czy też powiatowe do całej gminy są w opłakanym stanie i ludzie jeżdżą poboczami. Na te drogi pieniędzy nikt nie ma. A dofinansowanie? Panie zapomnij pan... Dziwna ta polska...

Pozostałe