Nalot dywanowy (FELIETON OKOŁOSPORTOWY)

  • 11.07.2019, 08:20
  • tomt
Nalot dywanowy (FELIETON OKOŁOSPORTOWY)

 

       Ludzi trzeba doceniać. W każdej sytuacji. Nic to odkrywczego, choć na pewno warte przypominania. Po niedawnym meczu "Piłkarskich Talentów Zamojszczyzny" w Starym Zamościu skauci zanotowali parę nazwisk i kilku chłopaków otrzymało już zaproszenia na testy. Tak właśnie miało być, a Michał Macek chciał pokazać, że i u nas jest młodzież z potencjałem wartym większej sprawy. Życie postanowiło nas jednak raz jeszcze zaskoczyć. Okazało się bowiem, że do notesów obserwatorów, w tym jednego z klubu Ekstraklasy, trafił... Karol Dywański. Facet, który nie zagrał ani minuty, ale za to przez wiele dni i godzin dbał o murawę na stadionie w Starym Zamościu. Byli i tacy trenerzy, którzy zdejmowali buty, by gołymi stopami sprawdzić jakość znakomitej murawy.

       W sumie "Piłkarskie Talenty Zamojszczyzny" miały na celu promocję naszych ludzi, więc niby nic specjalnego. Tyle tylko, że w przypadku "Dywana" rzecz wygląda inaczej. Z Omegą związany jest od wielu lat, będąc w pewnym sensie jej symbolem (to wcale nie za duże słowo). Dotychczas samorząd Starego Zamościa go w miarę swoich skromnych możliwości doceniał, wysupłując parę złotych. Przed kilkoma miesiącami na "Dywana" machnięto jednak ręką i obiektem w Starym Zamościu zajmował się z przywiązania i z poczucia obowiązku. Pewnie znajdą się tacy, którzy myślą inaczej, ale moim zdaniem największą promocją gminy Stary Zamość były w ostatnim czasie właśnie "Piłkarskie Talenty Zamojszczyzny". W świat poszła nie tylko informacja o samym meczu, ale i o tym, że Omega ma murawę, której mogą pozazdrościć jej o wiele większe ośrodki. Do tego gospodarze są sprawni organizacyjnie i życzliwi. Krótko mówiąc, warto doceniać ludzi, których mamy blisko siebie. Tym bardziej, gdy są niesłychanie oddani sprawie i emocjonalnie związani ze swoją pracą.    

tomt
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kibic
Kibic 12.07.2019, 10:58
Mam wrazenie, ze to troche naciagany tekst. Tak po znajomosci czy kolezenstwie, jakby to byl material sponsorowany. Murawy dobre sa jeszcze w innych miejscach, zyczliwi ludzie rowniez i sporo ladniejsze otoczenie. Takze bez przesady.
Trener
Trener 11.07.2019, 09:41
Ten mecz pokazał że ludzi z potencjałem w rejonie nie brakuje. Boisko było idealnie przygotowane a brak jakiekolwiek współpracy z Gmina pokazuje że takie wydarzenie nie powinno się odbyć następnym razem w tym samym miejscu. Czas pokazał że Pan Dywanski może odejść, kilku chłopaków już trenuje w 4, 3 ligach, Pan Macek poszedł do Avii Świdnik. Trenerzy którzy prowadzili zespoły mieli rozmowy w innych klubach... Czas pokaże co z Karolem osobiście widziałbym go w Hetmanie!!!

Pozostałe