W Telatynie polała się krew. Honorowo (ZDJĘCIA)

  • 12.07.2019, 07:00
  • Materiał nadesłany
W Telatynie polała się krew. Honorowo (ZDJĘCIA) Fot. UG Telatyn
W związku z corocznym, wzrastającym zapotrzebowaniem na krew i składniki pochodne w okresie letnim, odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie wójt gminy Telatyn Dariusz Kozłowski zorganizował w środę, 10 lipca akcję Honorowego Oddawania Krwi, do której mieli możliwość przyłączyć się mieszkańcy.

Wszyscy, którzy się zgłosili, wypełnili specjalną ankietę odnoszącą się do stanu zdrowia dawcy krwi a następnie byli kierowani do Mobilnego Punktu Poboru Krwi, gdzie byli poddawani wstępnym badaniom. Takie wspólne działania dają poczucie wzajemnego wsparcia, a także integracji wokół idei honorowego krwiodawstwa. Krew jest bowiem bezcennym, często jedynym ratującym zdrowie i życie, darem.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe