Jechały samochody z kontrabandą. Papierosy przejęła straż graniczna

  • 11.07.2019, 05:54
  • ak
Jechały samochody z kontrabandą. Papierosy przejęła straż graniczna Fot. NOSG
Papierosy zostały przewiezione przez granicę, ale nikt nimi nie pohandluje. Bo dwa transporty z kontrabandą namierzyli w powiatach tomaszowskim i zamojskim funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W poniedziałek (8 lipca) w Krynicach mundurowi z Zamościa i Hrebennego zatrzymali do kontroli audi. Samochodem kierowała 39-letnia Polka. Kobieta wiozła autem 34 tys. sztuk papierosów o wartości rynkowej prawie 24 tys. zł.

– Zatrzymana kobieta przyznała, iż przewożone towary są jej własnością. Przemycone papierosy, które były wcześniej skupowane od ob. Ukrainy, zamierzała sprzedać z zyskiem w głębi kraju – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG.

Tego samego dnia, ale już w Szczebrzeszynie funkcjonariusze NOSG z Zamościa zatrzymali fiata, którym jechało dwóch Polaków i obywatel Armenii. Mężczyźni transportowali ponad 48 tys. szt. papierosów wartych blisko 34 tys. zł. Ci paserzy również zostali zatrzymani.

– W powyższych sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze, trwa ustalanie źródła pochodzenia nielegalnych papierosów. Zatrzymani odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe – podsumowuje Sienicki.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe