Eurofolk 2019 oficjalnie otwarty (ZDJĘCIA, FILM)

  • 10.07.2019, 09:31
  • ak
Eurofolk 2019 oficjalnie otwarty (ZDJĘCIA, FILM) Fot. A. Szewc
Tradycyjnie koncertem zatytułowanym "Gospodarze Gościom" rozpoczął się we wtorek (9 lipca) w Zamościu XVIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk 2019". Przed publicznością na Rynku Wielkim zaprezentowały się wszystkie grupy Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna, a gościnnie wystąpił zespół Krywań.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

XVIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "Eurofolk 2019" potrwa w Zamościu aż do niedzieli. Na dzisiejsze popołudnie zaplanowano odbywający się co roku korowód wszystkich uczestników ulicami miasta. Spod Zamojskiego Domu Kultury na Rynek Wielki tańcząc i śpiewając przejdą zespoły z Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Gruzji, Kanady, USA, Węgier. Nie zabraknie oczywiście gospodarzy czyli Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna.

Kolejne festiwalowe dni to koncerty uczestników na Rynku Wielkim (w czwartek i piątek 11-12 lipca o godz. 18), a także w sobotę (13 lipca) o godz. 12 i 18, a w niedzielę (14 lipca) o godz. 12.30 i 19. 

Goście koncertować mają także poza Zamościem. Zespoły z Gruzji i Kanady wystąpią 12 lipca w Szczebrzeszynie (godz. 17), a z Bułgarii i Węgier w Łaszczowie (godz. 18).

Koncerty są biletowane. Wejściówki w cenie 5 i 8 zł będą do kupienia tuż przed rozpoczęciem prezentacji. Karnet na cały festiwal kosztuje 25 zł.

Kronika Tygodnia jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Szczegółowy program Eurofolku w naszym informatorze CO? GDZIE? KIEDY?

ak

Zdjęcia (31)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe