Hrubieszów: Za murami więzienia

  • 11.07.2019, 07:00
  • par
Hrubieszów: Za murami więzienia
Już blisko 300 osadzonych w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie wykonuje prace w ramach rządowego programu "Praca dla więźniów". Około 64 osadzonych pracuje poza murami więzienia.

Od ponad roku w tej placówce penitencjarnej realizowany jest rządowy program "Praca dla więźniów". Różnego rodzaju prace wykonuje około połowa z prawie 600 osadzonych. Z tego około 64 więźniów pracuje poza zakładem – 35 wykonuje płatne prace u 9 kontrahentów, a 29 pracuje społecznie. Taki danymi pochwalił się Zakład Karny w Hrubieszowie z okazji stulecia istnienia w Polsce służby więziennej.

Historia zakładu penitencjarnego w Hrubieszowie jest jednak krótsza. Utworzono go 31 lipca 1968 roku. Obecnie jest to zakład karny typu zamkniętego dla recydywistów. Jest tam także oddział aresztu śledczego i oddziały typu półotwartego – dla skazanych, którzy odbywają karę pozbawienia wolności po raz pierwszy, a także dla młodocianych.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe