Zamość: Podwyżka opłat odwleczona

  • 11.07.2019, 06:03
  • AP
Zamość: Podwyżka opłat odwleczona
Na razie podwyżek opłat za śmieci nie będzie. Rada Miasta Zamość na ostatniej sesji zdecydowała o zdjęciu z porządku obrad uchwały w tej sprawie. Zawnioskował o to Szczepan Kitka, radny PiS.

Radni miejscy mieli pochylić się nad uchwaleniem trzech uchwał dotyczących wyboru metody ustalenia opłaty za odbiór odpadów komunalnych od mieszkańców, wysokości stawki opłat dla mieszkańców, stawki opłat za pojemnik na odpady dla niezamieszkałych właścicieli nieruchomości i zryczałtowanej stawki za odbiór odpadów m.in. z domków letniskowych. Proponowany przez prezydenta projekt zakładał, że stawka opłat za odbiór śmieci segregowanych wyniesie 22 zł miesięcznie od osoby, a niesegregowanych 44 zł. Posiadacze Karty Dużej Rodziny mieliby zapłacić odpowiednio 80 zł lub 160 zł. Nowe stawki miałyby obowiązywać od stycznia przyszłego roku. 

W uzasadnieniu jednej z uchwał napisano, że główną przesłanką do jej podjęcia jest konieczność dostosowania stawek opłat do wzrostu kosztów systemu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz wejście w życie rozporządzenia w sprawie selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. 

Prezydent Andrzej Wnuk wyjaśniał radnym, że system gospodarowania odpadami powinien się bilansować. Tymczasem w przyszłym roku zabraknie ok. 6-7 mln zł.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamo
Zamo 11.07.2019, 19:32
A może przez budowe spalarni Veolia na prawde obniży ceny? Wydaje mi się, że ta spalarnia to nie jesy taki zły pomysł.
Zamoy
Zamoy 11.07.2019, 21:30
Najbardziej oczywista oczywistość że jak jest konkurencja to niższe ceny a jak monopol to dyktowanie cen
RoB
RoB 11.07.2019, 12:50
A za chwilę podniosą jeszcze bardziej. Nie ma innej opcji
WikTor
WikTor 11.07.2019, 13:00
Cementownia zaraz zapcha się i podniesie ceny żeby wybrać najlepiej płacących i plastikowymi śmieciami będziemy wszyscy palić w piecach. Część pewnie już to robi skoro tak zasyfione powietrze mamy...

Pozostałe