Jolanta Buryło: Robię swoje dla ludzi

  • 10.07.2019, 07:03
  • Agnieszka Piela
Jolanta Buryło: Robię swoje dla ludzi
Rozmowa z Jolantą Buryło, przewodniczącą Zarządu Osiedla Słoneczny Stok.

Jak się zaczęła pani praca w zarządzie?

 – Mieliśmy na osiedlu problem z dojazdem do przychodni. Poprosiliśmy pana prezydenta o pomoc i wspólnymi siłami udało się znaleźć rozwiązanie. Problem zniknął, a mieszkańcy zgłosili mnie do zarządu. I tak zostałam przewodniczącą.

 

Bolączki Słonecznego Stoku... 

 – Nasze osiedle to blok przy bloku. Bolączką jest brak parkingów oraz zły stan chodników i ciągów pieszo-jezdnych. Jako jedni z pierwszych, aby poprawić bezpieczeństwo, wprowadziliśmy strefę ruchu. Na osiedlu jest wiele różnych wspólnot, ale bez problemu się dogadujemy, robimy spotkania i rozmawiamy. Borykamy się również z bezdomnymi kotami. Jednak dobrych ludzi nie brakuje, chcą się nimi opiekować, proszą tylko o sterylizację zwierzaka w zamian za adopcję. Mamy dużo ludzi starszych i samotnych. Przy pomocy MCPR-u, ZGL-u udaje mi się do nich docierać. Staram się na każde święta robić im paczki oczywiście przy pomocy innych, wspaniałych ludzi. Energia płynąca z tego działania jest niesamowita.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe