W Komarowie więcej za śmieci

  • 10.07.2019, 07:00
  • bn
W Komarowie więcej za śmieci Fot. pixabay.com
Od lipca mieszkańcy gminy Komarów drożej zapłacą dla śmieci. Zmienił się też system naliczania opłat za odbiór odpadów.

Do tej pory w gminie Komarów-Osada w gospodarstwach 1-osobowych, za śmieci segregowane trzeba było miesięcznie zapłacić 7 zł. Opłaty wzrastały, gdy osób w gospodarstwie było więcej. Dla 2 lub 3 osób żyjących w poszczególnym gospodarstwie było to 15 zł, dla 4-5 – 20 zł, a dla więcej niż 6 osób – 25 zł. Inne były także stawki za odbiór śmieci niesegregowanych. Jednoosobowe gospodarstwo płaciło 11 zł, 2- lub 3-osobowe – 22 zł, dla 4-5 osób – 30 zł, w gospodarstwach powyżej 6 osób – 38. 

Teraz to się zmieniło. Radni zdecydowali, że od 1 lipca będą obowiązywały nowe stawki. Każdy mieszkaniec segregujący śmieci zapłaci miesięcznie 8 zł. Więcej trzeba będzie także zapłacić za śmieci niesegregowane. Tu opłata wyniesie 16 zł miesięcznie. Skąd takie podwyżki? 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.07.2019, 22:01
Proponuje szanownej gminie zainwestować w kosze do segregacji śmieci. Jak przyjeżdżam do Komarowa coś załatwić w urzędzie to mnie szukał trafia brak kompetencji pracowników, ludzie pracują po znajomości
mieszkaniec gminy
mieszkaniec gminy 11.07.2019, 18:09
trzeba za coś utrzymać biurokratów i plus 500
momo
momo 10.07.2019, 12:37
Smieci smieciami ale na terenie gminy budowane sa prywatne drogi do daczy p.marszalka Wojciechowskiego w Swaryczowie prywata ala Pani Sienkowska ktora juz nie wie jak ma sie ustawic politycznie i stoi okrakiem miedzy PIS a PSL droga do daczy p.marszalka z kasy podatnikow gminy Komarow

Pozostałe