Prezesie, pamiętamy! Memoriał Adama Olszty

  • 11.07.2019, 09:18
  • lew
Prezesie, pamiętamy! Memoriał Adama Olszty
Oldboje Orła Tereszpol triumfowali w II Memoriale Piłkarskim im. Adama Olszty, który odbył się w Tereszpolu-Zaorendzie. Kapitanem zwycięskiej ekipy był Paweł Olszta, syn patrona zawodów.

Memoriał odbył się 7 lipca na stadionie Gminnego Klubu Sportowego Orzeł Tereszpol. Wzięło w nim udział sześć drużyn oldbojów. Mecze rozgrywano w systemie "każdy z każdym". Pierwsze miejsce wywalczyła ekipa gospodarzy, której kapitanem był Paweł Olszta, syn zmarłego w zeszłym roku długoletniego prezesa GKS Orzeł Tereszpol Adama Olszty. Drugie miejsce zajęli oldboje Włókniarza Frampol, a trzecie Tanwi Majdan Stary. Na kolejnych miejscach zawody zakończyły drużyny Orła II Tereszpol, Sokoła Zwierzyniec i Delty Nielisz.

Najlepszym piłkarzem memoriału został Leszek Pachuta (Włókniarz Frampol), najlepszym bramkarzem Marek Jóźwiak (Tanew Majdan Stary), a najlepszym strzelcem Krzysztof Pardo (Orzeł Tereszpol).

Niedzielne wydarzenie było okazją do podsumowania rocznych rozgrywek najmłodszych grup wiekowych i do integracji środowiska piłkarskiego. – Przede wszystkim chodziło nam o to, żeby się spotkać i upamiętnić naszego zmarłego prezesa, który przez ponad 30 lat związany był z naszym klubem – mówi Krzysztof Litwin, prezes GKS Orzeł Tereszpol. – Organizując drugi już Memoriał Piłkarski im. Adama Olszty chcemy pokazać, że jego praca nie poszła na marne i że jest kontynuowana.

Adam Olszta zmarł w lutym ub. roku w wieku 69 lat. Był nauczycielem matematyki i informatyki, działaczem społecznym, byłym przewodniczącym Rady Gminy Tereszpol i wieloletnim prezesem GKS Orzeł Tereszpol. 

lew
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe