Złote medale sztangistek z Hrubieszowa

  • 10.07.2019, 05:54
  • par
Złote medale sztangistek z Hrubieszowa Natalia Górniak ze złotym medalem na najwyższym miejscu na podium.
Natalia Górniak i Julia Janiak, sztangistki Unii Hrubieszów, wywalczyły złote medale podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Zawody odbyły się w pierwszych dniach lipca w Drzonkowie (woj. lubuskie).

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży rozgrywana jest od czerwca do sierpnia w sześciu województwach. Obejmuje 27 dyscyplin sportowych.

Finałowy turniej w podnoszeniu ciężarów odbył się w Drzonkowie w dniach 1-4 lipca. W kategorii wagowej 55 kg złoty medal wywalczyła zawodniczka Unii Hrubieszów 16-letnia Natalia Górniak. Natomiast w kategorii wagowej powyżej 81 kg najlepiej poradziła sobie 17-letnia Julia Janiak, która uzyskała 8 wynik zawodów.

W klasyfikacji klubowej kolejność była następująca: pierwsze miejsce WLKS Nowe Iganie (55 pkt.), drugie – UOLKA Ostrów mazowiecki (42 pkt.), trzecie – LKS Znicz Biłgoraj (36 pkt.), siódme – KS Agros Zamość (22 pkt.). Sztangiści z Unii Hrubieszów zajęli jedenaste miejsce (18 pkt.) na 54 kluby sklasyfikowane podczas zawodów w Drzonkowie. Natomiast w zestawieniu województw wygrała reprezentacja województwa mazowieckiego (165 pkt.), przed ciężarowcami z naszego regionu (146 pkt.) i reprezentacją woj. kujawsko – pomorskiego  (79 pkt.)

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe