Zamość: Letnie baseny, a może kariatydy? Co sfinansuje budżet obywatelski?

  • 09.07.2019, 05:19
  • Agnieszka Piela
Zamość: Letnie baseny, a może kariatydy? Co sfinansuje budżet obywatelski? Letnie baseny w Zamościu, lipiec 1982 r.
37 projektów osiedlowych i 12 ogólnomiejskich złożyli mieszkańcy Zamościa do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Zaopiniowane projekty zostaną poddane głosowaniu. Czy mieszkańcy postawią na basen na świeżym powietrzu? Czy zdecydują się na czujniki jakości powietrza, a może na powrót kariatyd pod balkony w Centralce. Wyniki poznamy do 3 października.

Autorem pomysłu na budowę basenów letnich na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu jest Maciej Spozowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Stare Miasto. Projekt obejmuje zakup i montaż dwóch letnich basenów napowierzchniowych z przeznaczeniem dla dzieci i dla dorosłych. 

 – Baseny odkryte są bardzo potrzebne w naszym mieście. Uzupełniają one w sezonie letnim ofertę rekreacji na świeżym powietrzu dla wszystkich mieszkańców miasta, jak i ofertę OSiR. Zaproponowałem trzy warianty lokalizacji na terenie ośrodka. Cena mieści się w kwocie projektu ogólnomiejskiego – informuje pan Maciej na swoim facebookowym profilu.

Tam też internauci dopytują się o wodne place zabaw dla najmłodszych dzieci. Pan Maciej odpowiada, że budowa basenu jest pierwszym etapem, a on myśli o kompleksowym miejscu rekreacji i wypoczynku.

Baseny w Zamościu wywołują wiele emocji. Najczęściej pozytywnych. 

 – Dobrze by było, żeby wróciły. Jak tylko pogoda dopisywała, chodziłem tam z całą rodziną. Były toalety, przebieralnie, prysznice, ratownik. Tanie bilety i było naprawdę fajnie – wspomina Krzysztof Serafin, mieszkaniec osiedla Janowice.

 

 Czujniki smogu

Od dwóch lat Stowarzyszenie Zamość – Nasz Wspólny Dom próbuje zainteresować radnych problemem jakości powietrza w mieście.

 – Pisaliśmy pisma, przedstawialiśmy problem na sesji, aż wreszcie pojawiła się możliwość zgłoszenia pomysłu do Budżetu Obywatelskiego. Wzięliśmy sprawę w swoje ręce – mówi Łukasz Kwiatkowski, wiceprezes stowarzyszenia.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Który projekt w budżecie obywatelskim jest lepszy?

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sebastian K
Sebastian K 13.07.2019, 21:26
Popieram baseny tez pamietam ganianie po basenie super sprawa nie raz przechodze obok osiru i wspominam jak to bylo jak sie tam przesiadywalo a czujniki powietrza moim zdaniem i tak nic nie dadza tylko hajs na marne bo to od nas zależy jakie mamy powietrze i do tego nie potrzeba czujników żeby mieć tą wiedzę trzeba po prostu o to zadbac posadzić drzew itp poczytajcie ile daje tlenu i ile wciąga dwutlenku węgla 1 drzewo
z
z 12.07.2019, 23:41
Pomysł z basenami dobry ale gdzie to miało by być. Przecież stadion piłkarski jest potrzebny. A jak piłkarski to co z obecną bieżną. Też gdzieś taką bieżnie trzeba ulokować.
Asia
Asia 09.07.2019, 19:59
Basen zdecydowanie! Brakuje
Kasia mieszkanka
Kasia mieszkanka 09.07.2019, 15:40
Zamiast basenów letnich powinniście zająć się remontem zalewu byłoby lepiej dla mieszkańców i turystów a naprawdę niewiele tam potrzebne wylać betonu na te kostki bo dojście do zalewu okropne zadbać budka z jedzeniem i piciem i toalety i przebieralnie i wypożyczanie sprzętu rowery wodne itp. będzie o wiele taniej. Teraz zalew przypomina komunę
Kaliber
Kaliber 10.07.2019, 06:59
Czasami zamiast gadać i pisać lepiej poczytać. Zalew będzie remontowany w przyszłym roku koszt 10 milionów, baseny w projekcie są napowierzchniowe koszt 700 000, tak to właśnie jest, jak się komentuje i się niema zielonego pojęcia co i za ile się w mieście dzieje.Wiesz Kasiu co to jest budżet obywatelski i projekt ogólnomiejski, bo wygląda na to że nie.
Ratownik
Ratownik 09.07.2019, 08:10
Baseny!.Nareszcie ktoś pomyślał o mieszkańcach, nie tylko o turystach i kilku znajomych biznesmenach.
kmicic
kmicic 09.07.2019, 07:59
Ja również mam bardzo pozytywne wspomnienia, z tego okresu a likwidację basenu, który mieścił się przy Osirze uważam za największy błąd, trochę wstyd, że takie miasto jak Zamość nie ma otwartego basenu
Katarzyna
Katarzyna 09.07.2019, 06:39
Głosuje na basen. Niech nasze dzieci mają takie wakacje jak my kiedyś. Na basenie spędzało się cały dzień. Było naprawdę super. A ile majtek się porwalo na kamiennej slizgawce. Oj to były czasy. Moje starsze dzieci też pamiętają, ale mój młodszy niestety nie. Chcę, aby wrócił basen na świeżym powietrzu.

Pozostałe