Szczebrzeszyn: Jeden kredyt, wiele inwestycji

  • 09.07.2019, 07:00
  • ak
Szczebrzeszyn: Jeden kredyt, wiele inwestycji Budynek "harcówki" w Szczebrzeszynie wypięknieje już za kilka miesięcy. Obok powstanie m.in. miejski amfiteatr.
Pieniądze przeznaczone zostaną na sfinansowanie m.in. wcześniej zaciągniętych zobowiązań i zabezpieczenie wkładu własnego dla planowanych inwestycji z udziałem środków unijnych. O jakie plany jednak chodzi?

Pieniądze z kredytu pójdą na termomodernizację budynku szkoły podstawowej w Szczebrzeszynie oraz powstające właśnie centrum edukacyjno-muzealne, które będzie funkcjonowało w budynku dawnej harcówki – mówi Henryk Matej, burmistrz Szczebrzeszyna. – Kredyt już zresztą został zaciągnięty, a prace trwają. Termin ich zakończenia dla obu inwestycji to październik 2019 r.

 – To nie wszystko. Pieniądze z tego kredytu pójdą także na budowę kanalizacji w Szczebrzeszynie. Prace mają charakter wieloletni. Inwestycja była prowadzona w ub. roku i nadal trwa – dodaje Zbigniew Paprocha, zastępca burmistrza Szczebrzeszyna. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe