Zamość: Okulary dla Afryki. Ekonomik prowadzi zbiórkę

  • 08.07.2019, 07:26
  • Materiał nadesłany
Zamość: Okulary dla Afryki. Ekonomik prowadzi zbiórkę Fot. pixabay.com
Zamojski Ekonomik, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 włączył się w III edycję ogólnopolskiej akcji Okulary dla Afryki. Ich zbiórka będzie prowadzona przez całe wakacje, ale także we wrześniu w sekretariacie szkoły, czytelni albo do administracji.

Ta akcja to inicjatywa wolontariuszy Fundacji Okuliści dla Afryki, którzy podczas misji na Czarnym Lądzie badają wzrok osobom, które nie mają takiej możliwości na co dzień. Wizyta u specjalisty oznacza daleką wyprawę, do tego dochodzą koszty wizyty i okularów. Większość osób po prostu na to nie stać.

Dlatego kilka razy w roku pakują Mobilną Klinikę (sprzęt, okulary, leki) w ogromne walizki i ruszają w miejsca, o których świat zdaje się nie pamiętać...
Ich pacjenci bardzo często potrzebują okularów, żeby dobrze widzieć.

Jeśli w Twoim domu w szufladzie, w kredensie a może w szafie leżą dawno zapomniane i nikomu niepotrzebne okulary - spakuj je do paczki i daj mi drugie życie!

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe