Gm. Horodło: Złodziej uciekł na dach, ściągali go strażacy

  • 07.07.2019, 13:37
  • ak
Gm. Horodło: Złodziej uciekł na dach, ściągali go strażacy Fot. KPP Hrubieszów
Trzeba było ściągać strażaków z podnośnikiem, aby zatrzymać sprawcę włamania. Złodziej ukrył się na dachu, za kominem.

Zgłoszenie o kradzieży przyszło dzisiejszej nocy. Z informacji wynikało, że ktoś się do budynku i włamał i jest w jego wnętrzu. Telefonowano z jednej z wiosek w gminie Horodło.

– Policjanci wraz z patrolem Straży Granicznej podczas sprawdzania pomieszczeń zauważyli otwarty wyłaz dachowy. Kiedy jeden z funkcjonariuszy wszedł na dach zauważył mężczyznę, który próbowała schować się za kominem. Młody człowiek nie chciał dobrowolnie zejść na dół, był pobudzony. Włamywacz wchodził na szczyt dachu stwarzając zagrożenie dla swojego życia i zdrowia – relacjonuje Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie.

Na miejsce wezwano strażaków ze specjalistycznym sprzętem. Próbowali jeszcze namówić desperata, by zszedł samodzielnie, ale nie dał za wygraną. Dlatego mundurowi wykorzystali moment jego nieuwagi i siłą sprowadzili na dół.

Sprawca to 21-letni mieszkaniec gminy Horodło.

ak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wesoły Romek
Wesoły Romek 08.07.2019, 12:08
Informuję pismaków z "Kroniki" ,że złodziejem można określić osobę po PRAWOMOCNYM! wyroku. Po za tym znam tego człowieka, i jest to osoba z zaburzeniami neurologicznymi. A że nie pozwala sobie pomóc, odmawiając leczenia-to już inna bajka...

Pozostałe