Gm. Księżpol: Jest gdzie ćwiczyć. Powstało kilka nowych siłowni (ZDJĘCIA)

  • 07.07.2019, 08:32
  • ak
Gm. Księżpol: Jest gdzie ćwiczyć. Powstało kilka nowych siłowni (ZDJĘCIA) Fot. UG Księżpol
Mieszkańcy Księżpola, Majdanu Starego, Korchowa Pierwszego, Rogali i Starego Lipowca nie mogą narzekać, że nie mają gdzie spędzać czasu. W ich miejscowościach oddano do użytku nowe siłownie zewnętrzne.

Wcześniej takie miejsce było w gminie tylko jedno w Markowiczach, teraz przybyło pięć nowych. Pasjonaci aktywności fizycznej mogą w nowych, plenerowych siłowniach korzystać m.in. z  "wioślarza", wahadła, urządzenia do wyciskania, orbitreka i biegacza. Do dyspozycji mają również ławki oraz stoliki do gry w szachy i chińczyka.

Na wszystkie sprzęty wydano prawie 240 tysięcy złotych, ale przeszło 90 tys. złotych gmina otrzymała z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach "Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA)". 

ak

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe