Gm. Susiec: Dom dla pogorzelców prawie gotowy. Ale bez pieniędzy ani rusz

  • 05.07.2019, 11:06
  • ak
Gm. Susiec: Dom dla pogorzelców prawie gotowy. Ale bez pieniędzy ani rusz Fot. Kazimierz Uchman
Brakuje mniej więcej 5 tys. zł. Gdyby pieniądze, się znalazły, budowę można by było zakończyć w ciągu dwóch miesięcy. I niepełnosprawny mieszkaniec Cioturzy Starej wraz ze swoim bratem mogliby wprowadzić się do nowego domu. Stary stracili w pożarze, który wydarzył się w marcu.

O tragedii, jak spotkała rodzinę Kozaków pisaliśmy w Kronice Tygodnia wielokrotnie. Informowaliśmy też o wspaniałej inicjatywie budowy nowego domu dla pogorzelców, m.in. TUTAJ >>> CAŁA CIOTUSZA BUDUJE DOM DLA KOZAKÓW.

Przypomnijmy, że społeczny komitet zawiązał się zaraz po pożarze. Ruszyła zbiórka pieniędzy, organizowano charytatywne akcje, bardzo wiele osób zdecydowało się pracować na budowie za darmo, inni przekazywali gratis materiały, jeszcze inni karmili robotników. Dom dla braci Kozaków rósł z dnia na dzień. Prace nadal tam trwają. 

– Mamy już wstawione okna i parapety, także część drzwi, w tym dwoje wejściowych metalowych.W kotłowni, kuchni i łazience mamy już suchy tynk czyli płyty gips-kartonowe. Zaczęliśmy też ocieplanie i schody przed drzwiami zewnętrznymi – wylicza Kazimierz Uchman, szef "Komitetu Społecznego Ciotusza Stara – Pomoc dla poszkodowanych w pożarze", który od początku koordynuje wszystkimi pracami, szuka robotników, płaci rachunki, załatwia materiały.

Ostatnio jednak musiał nieco zwolnić. Bo materiały budowlane są, ale pieniędzy na koncie brakuje. A bez nich nie da się wynająć ekipy do niezbędnych prac wykończeniowych. – Z moich szacunków wynika, że jakby znalazło się z 5 tys. złotych, to byśmy budowę definitywnie skończyli. Ze dwa miesiące by nam na to wystarczyły – ocenia Uchman.

Dlatego apelujemy do naszych Czytelników, by wsparli tę szlachetną inicjatywę. Pieniądze można wpłacać na konto: B.S. Tomaszów Oddział Susiec konto "Komitetu Społecznego Ciotusza Stara – Pomoc dla poszkodowanych w pożarze": 24 9639 1051 3004 5102 3627 0001.

CZYTAJ TAKŻE: STRAŻAK BOHATER WYNIÓSŁ SĄSIADA Z PŁONĄCEGO DOMU

 

 

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe