Puchar Świata w Zamościu!

  • 04.07.2019, 15:39
  • tomt
Puchar Świata w Zamościu! X Pucharowi Świata w karate poświęcona była specjalna konferencja prasowa w zamojskim Ratuszu.
To będzie prawdziwe święto! W dniach 6-7 lipca zamojski Rynek Wielki stanie się areną zmagań karateków z całego świata.

Pierwszego dnia odbędzie się X Puchar Świata w Tradycyjnym Karate-Do. Impreza tej rangi w naszym mieście zostanie rozegrana po raz pierwszy.

 – W tym roku przypada czterdziesta rocznica karate tradycyjnego na Lubelszczyźnie, dlatego chcieliśmy uhonorować Zamość, przyznając mu organizację tej prestiżowej imprezy. Sam jestem bardzo emocjonalnie związany z Zamościem i bardzo lubię to miasto – mówił w czasie konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski.

W rywalizacji weźmie udział osiem najlepszych zawodników i zawodniczek z całego świata, w tym dwoje biało-czerwonych: Agnieszka Sajdutka (AKT Rzeszów) i Dawid Rojowski (Kluczborski KKT). Z pucharów ufundowanych przez prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka będą się cieszyć ci karatecy, którzy okażą się najbardziej wszechstronni. Zgodnie z zasadami rywalizacji trzeba będzie bowiem wykazać się kompletnością, czyli sztukami walki i perfekcją układów technicznych.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ciekawy
Ciekawy 05.07.2019, 18:13
A z ilu krajow i jakich będą zawodnicy Pucharu Świata? Czy znowu tylko z krajow nadbałtyckich? Tyle ze wtedy to raczej Puchar Europy Wschodniej ...

Pozostałe