Dołhobyczów: Po 200 zł dla prymusów od wójta

  • 04.07.2019, 07:00
  • par
Dołhobyczów: Po 200 zł dla prymusów od wójta Fot. pixabay.com
Po raz szósty wójt gminy Dołhobyczów Grzegorz Drewnik ufundował z własnej kieszeni 6 nagród finansowych dla uczniów ze szkół w tej gminie, którzy w ciągu zakończonego właśnie roku szkolnego uzyskali najlepsze wyniki w nauce.

Od sześciu lat Grzegorz Drewnik, wójt gm. Dołhobyczów, funduje jednorazowe nagrody dla uczniów szkół w tej gminie. Przyznawane są tym, którzy najsolidniej przepracowali cały rok szkolny i na świadectwie uzyskali najwyższe oceny. Po 200 zł nagrody otrzymują uczniowie wytypowani przez grona pedagogiczne.

 – Od sześciu lat nagradzam najbardziej uzdolnionych i pracowitych uczniów. Nie są to jakieś szczególnie duże pieniądze, ale na uczniowską kieszeń wystarczą. No i ważne, żeby motywowały do kolejnych wysiłków – tłumaczy wójt gm. Dołhobyczów, Grzegorz Drewnik.   

Wójt na zakończenie każdego roku szkolnego na nagrody dla prymusów przeznacza pulę 1,2 tys. zł. Pieniądze pochodzą z jego prywatnego portfela, a nie z gminnego budżetu. Do tej pory na nagrody dla uczniów wójt Drewnik wydał łącznie 7,2 tys. zł.   

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe