Z Krakowa do Łabuń. Jest nowy wicewójt

  • 04.07.2019, 05:54
  • AP
Z Krakowa do Łabuń. Jest nowy wicewójt
Do niedawna Mariusz Kukiełka, wójt gminy Łabunie, nie miał zastępcy. Od 4 czerwca funkcję tę pełni Sebastian Pełech.

Sebastian Pełech urodził się w Zamościu. Tu ukończył I LO im. Jana Zamoyskiego. Jest absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W ostatnich latach pracował w Wydziale Geodezji Urzędu Miasta Krakowa. Obecnie pisze pracę doktorską w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej w Wydziale Geografii i Geologii UJ w Krakowie.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fioletowy
fioletowy 09.07.2019, 12:34

Ale po co do tego artykułu mieszać byłych pracowników i opozycję wójta, skoro to jest zwykły i w dodatku króciutki artykuł informujący o zmianach w gminie? Nie doszukujmy się czegoś, czego nie ma...
bivniomds
bivniomds 09.07.2019, 08:41
Nie damy by nam krakowiak pluł nam w twarz, ni dzieci nam wyprowadzał na pole.
OBIEKTYWNY
OBIEKTYWNY 05.07.2019, 13:02
LUDZIE NIE NAKRĘCAJCIE SIĘ BO SZKODA WASZEGO CZASU, WIADOMO KTO ZA TYM ARTYKUŁEM STOI. SPECJALNIE NAPISANO TEN ARTYKUŁ ABY ZOBACZYĆ JAKIE JEST NASTAWIENIE MIESZKAŃCÓW DO NOWEGO WÓJTA. TO MOŻE TERAZ NIECH NAPISZĄ JAK TAK SIĘ WSZYSCY MARTWIĄ O FINANSE GMINY O ODSZKODOWANIU JAKIE ŻYCZY SOBIE STARY WÓJT PAN TURCZYN W ZWIĄZKU Z PRZEJŚCIEM NA RENTĘ CHOROBOWĄ I UTRATĄ ZDROWIA NA ZAJMOWANYM STANOWISKU, TYLKO JAK STARTOWAŁ JESIENIĄ DO WYBORÓW TO NA BRAK ZDROWIA JAKOŚ WTEDY NIE NARZEKAŁ I BYŁ GOTOWY PEŁNIĆ DALEJ FUNKCJĘ WÓJTA.
Będzie Bajkowo albo Chu*owo
Będzie Bajkowo albo Chu*owo 08.07.2019, 13:21
Nastawienie jest takie jak wynik wyborczy, poniejszone o frustrację wydawaniem kolejnych pieniędzy na zatrudnianie swoich ludzi na wysokich stanowiskach zamiast spłacaniem zadłużenia i realizowaniem obietnic wyborczych.
Janusz Internetu
Janusz Internetu 08.07.2019, 13:15
W ciągu pół roku można tak drastycznie po***śc na zdrowiu, że nie masz OBIEKTYWNY pojęcia.
Agnes33
Agnes33 08.07.2019, 08:26
Dokładnie. Niech napiszą o finansach, zamiast chwalić się zatrudnianiem po znajomości.
OBIEKTYWNY
OBIEKTYWNY 08.07.2019, 12:23
To raczej nie jest artykuł odnośnie chwalenia się obecnego wójta zatrudnieniem po znajomości biorąc pod uwagę inicjały autora kto za tym artykułem stoi, bo jest to raczej były pracownik gminy i opozycja wójta.
Agnes33
Agnes33 08.07.2019, 13:18
Tak czy inaczej jest to przekaznie informacji byłego pracownika o zatrudnieniu obecnego pracownika po znajomości.
191924
191924 05.07.2019, 08:56
WSZYSTKO TO JEDNA WIELKA ŚCIEMA. CHŁOP MIAŁ MAŁO PŁATNĄ ROBOTĘ, JAK NA KRAKOWSKIE WARUNKI NIE STARCZAŁO MU DO PIERWSZEGO, WIĘC KOLEGA KUKIEŁKA MU POMÓGŁ. NIE CZEPIAJCIE SIĘ BO ZROBILIBYŚCIE TAK SAMO!
polska rzeczywistość
polska rzeczywistość 05.07.2019, 09:38
Dla mnie rzecz normalna. Nie dziwię się, że Kukiełka chce mieć swojego zaufanego człowieka, a nie otaczać się ekipą starego wójta, najważniejsze, że nie jest to kolejny etat w gminie i kolejne koszty, tylko najpierw skasował niepotrzebne etaty, a dopiero później przyjął swojego.
Agnes33
Agnes33 05.07.2019, 12:24
Zaufanego może mieć na stanowisku Kierownika Referatu. Nie musi mu płacić 3 razy więcej "za zaufanie" na stanowisku Zastępcy. Bo zaufanie nie od wynagrodzenia zależy. A zreszta do czego to zaufanie w gminie potrzebne? Żeby jakies intrygi knuć i zajmowac się wszytskim tylko nie robotą? Tj. szef, ma być zrobione i koniec, a jak nie do widzenia.
zainteresowany pracą w gminie
zainteresowany pracą w gminie 05.07.2019, 13:24
A to ciekawe 3 razy więcej od kierownika to ja też tak chcę to lepsza kasa od kasy samego wójta bo z tego co kiedyś widziałem na BIP nowy wójt to nawet 10000zł. brutto nie ma ( chyba jakieś słabe informacje posiadasz Agnes33 )
Agnes33
Agnes33 08.07.2019, 08:29
No coż... informacja w anonimowym komentarzu jest jak powoływanie się w publikacji naukowej na wikipedie :P
Poznasz wysokość wynagrodzeniazastępcy z oświadczenia majątkowego i wtedy się przekoansz.
191924
191924 05.07.2019, 12:12
SKASOWAŁ ETATY ŻEBY MIEĆ NA UTRZYMANIE KOLEGI. JA SŁYSZAŁEM O 1 ETACIE SKASOWANYM W GMINIE I 2 W SZKOLE.
Agnes33
Agnes33 04.07.2019, 16:29
A ja uważam , że takiego wicewójta ppwinni również wybierać mieszkańcy . Żeby to był człowiek stąd . A nie z nikąd . Ktoś komu będzie leżało na sercu dobro mieszkańców i nie będzie traktował tego tylko jak pracę ale jak służbę .
Tomasz N.
Tomasz N. 04.07.2019, 13:33
Możliwe, że "Charakterystyka warunków śniegowych do uprawiania narciarstwa na Pogórzu Wielickim" na nic się nam nie przyda w Łabuniach, ale czemuby nie dać człowiekowi szansy.
Tom-eK
Tom-eK 04.07.2019, 10:59
Też mieszkam w Krakowie. Gdzie trzeba się zapisać, kogo znać, żeby dostać taką pracę i z powrotem zamieszkać na starych śmieciach?
KrK4LoVe
KrK4LoVe 04.07.2019, 13:30
Zostan tam gdzdie jestes!
marysienka
marysienka 04.07.2019, 10:53
Hejt hejta hejtem pogania. Niech najpierw zastępca się wykaże, a potem ocenicie czy zainwestowane w jego pracę pieniądze nie poszły na marne. Dacie temu wyraz w kolejnych wyborach.
H*jD**aIKamieniKupa
H*jD**aIKamieniKupa 04.07.2019, 10:56
Tylko dlaczego mamy płacić za to żeby się o tym przekonać? To takie polskie, pokazać że się che a nie, że się umie, a w konsekwencji odejść z podkulonym ogonem i skwitować to tym, że człowiek uczy się na własnych błędach.
Krakowianka
Krakowianka 05.07.2019, 08:30
A skąd wiesz, że nie umie, chłopak pracował w urzędzie miasta Krakowa i nie był od przynoszenia bułeczek Pani sekretarce prezydenta.
H*jD**aIKamieniKupa
H*jD**aIKamieniKupa 05.07.2019, 08:52
Gdyby umiał - nie zmieniałby pracy po znajomości na stanowiso kierownicze, tylko awansował w urzędzie w Krakowie. Tj. urząd a nie prywatrny folwark żeby zatrudniać znjaomyc, którzy będa się uczyli a zapłacą za to mieszkańcy.
Na co to?
Na co to? 04.07.2019, 09:27
K.O.L.E.S.I.O.S.T.W.O.
Łabuuńskie Biuro Korupcyjne
Łabuuńskie Biuro Korupcyjne 04.07.2019, 09:33
Czyżby kolejny w kolejce, który chętnie przyjmie korzyści majątkowe?
Jakie mają być wymiary koperty?
Łabunianka
Łabunianka 05.07.2019, 08:23
A dlaczego od razu zakładasz, że będzie jako kolejny przyjmował korzyści majątkowe. Jeżeli wiesz coś na temat łapówkarstwa w gminie Łabunie za wcześniejszych rządów starego wójta to zgłoś to do prokuratury.
Łabuńskie Biuro Korupcyjne
Łabuńskie Biuro Korupcyjne 05.07.2019, 12:28
Wybudowanie 2 domów i kupno mieszkania przewyższa możliwosci zarobkowe wójta.
A to Ci dopiero!
A to Ci dopiero! 13.07.2019, 23:08
Na domy i mieszkania jest w dzisiejszych czasach świetna recepta, pod nazwą ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA. Z tego co widać, dzieci wspomnianego wójta są pełnoletnie i samodzielnie pracujące, więc duża szansa, że takową posiadali i wykorzystali do budowy i zakupu mieszkania.
~Agencja Bezpieczeństwa Łabuń~
~Agencja Bezpieczeństwa Łabuń~ 04.07.2019, 11:20
Nie znacie się. To mu być walizka. Dziś już nikt nie ryzykuje takich małych kwot :D
maleIKSduzeDE
maleIKSduzeDE 04.07.2019, 08:37
Poprzedni wójt mimo małych dzieci i innych oboowiązków radził sobie przez 20 lat bez zastępcy. Czy gminę na to stać? Np. 5 razy większa gmina Zamość nie ma zastępcy!
Tak
Tak 04.07.2019, 10:49
Tak ,20 lat byl ,tylko ciezko bylo go zastac i cokolwiek w gminie zalatwic bez jego obecnosci .Wiec juz dawno ktos powinien pelnic w gminie taka funkcje .Sluszna decyzja ,ze jest zastepca .Pozdrawiam
Agnes33
Agnes33 04.07.2019, 16:35
Nie prawda. Był Z-ca Wójta. Tzn. wcześniej Sekretarz. Fakt, że to był 1 pracownik a nie 2. I wssystko można było załatwić u niej. Bo chyba logiczne, że kiedy wójt chorował go nie było...
Tak
Tak 05.07.2019, 09:12
Tak tak ,Pani Sekretarz ,ktora bez Wojta nic nie mogla zrobic .Zawsze odsylsla i prosila by przyjsc jak bedzie Wojt.
Agnes33
Agnes33 05.07.2019, 12:20
Ciebie to chyba w tym urzędzie nie lubili :D U mnie zawsze wszytsko było załatwione jak nie było Wójta.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.07.2019, 08:41
Miasto Zamość ma 2 zastępców. Czekamy na kolejnego zastępcę!
PO-PiS
PO-PiS 04.07.2019, 08:40
Jestem w szkoku, że nie jest to żaden loklany zasłużony działacz PiS :D
Zatroskany o urząd gminy
Zatroskany o urząd gminy 05.07.2019, 09:48
A tylu już zacierało ręce na posadkę sekretarza, a tu proszę..... Pani Bogusia się uchowała, jak na razie.
?
? 05.07.2019, 12:18
Gdzie są inni kandydaci na wójta, co to w II turze włazili gdzie się da, żeby tylko zostać Zastępcą lub Sekretarzem?
Anonim
Anonim 05.07.2019, 12:30
Nie wszyscy tacy byli! Jednego to nawet przed I turą nikt nie znał.
XD
XD 05.07.2019, 13:52
Poznasz człowieka po czynach jego a nie "przed I turą" XD
Jan
Jan 04.07.2019, 08:35
A czy nie prościej byłoby zmniejszyć dług gminy o 0,5 mln zł z tych 6 mln zł pozostawionych po poprzedniku, w zamian za etat zastępcy? Bo przez najbliższe 4,5 roku tyle będzie kosztować zatrudnienie kolegi wójta.
Agnes
Agnes 05.07.2019, 08:57
Zgadza się, ale nowy wójt potrzebuje ludzi do roboty, jak na razie jest na plus skasował 3 etaty, a na to miejsce zatrudnił jednego, mam nadzieję, że nowy wice wykaże się, i będzie pracował w tej gminie, a nie jak jeszcze do niedawna co niektórzy zajmowali się propagandą zamiast przypilnować unijnych dotacji dla gminy.
Agnes33
Agnes33 05.07.2019, 12:16
Jeden będzie robił za 3 z wynagrodzeniem jak za 3? Podziwiam.
PS. Żeby dostać unijne dotacje trzeba równiez mieć wkład własny, a przy takim zadłużeniu to chyba tylko zostały chwilówki :)
Agnes33
Agnes33 04.07.2019, 16:42
Tym bardziej że po wprowadzeniu zerowego PIT od sierpnia dla osób do 26 r. ż. wpływy gminy się zmniejszają. Trzeba będzie tą dziurę załatać żeby dotrzymać terminów spłaty zaciągniętych kredytów .

Pozostałe