Dla ochłody chlup do wody. Gdzie można się bezpiecznie kąpać?

  • 02.07.2019, 06:00
  • Agnieszka Piela
Dla ochłody chlup do wody. Gdzie można się bezpiecznie kąpać?
Lato rozpoczęło się na dobre. W upalne dni wiele osób szuka ochłody nad wodą. Zarządcy kąpielisk rozpoczęli sezon. Inspektorzy sanepidu zbadali wodę.

Najwcześniej w okolicy sezon kąpieliskowy rozpoczął się w zalewie miejskim w Zamościu, w zalewie "Moczydło" w Nieliszu i w stawach "Echo" w Zwierzyńcu. Te kąpieliska inspektorzy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej już w połowie czerwca ocenili pozytywnie pod względem jakości wody. Do końca sezonu, w każdym z tych miejsc (w godz. 10-18) nad bezpieczeństwem kąpiących czuwają ratownicy.

 

W Zwierzyńcu, Zamościu i Nieliszu 

 

Niepokojące informacje dochodzą z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Już w ubiegłym roku park na swojej stronie internetowej sygnalizował wysychanie stawów "Echo".

– W tym roku sytuacja nie poprawiła się. Obecny przepływ 9-11 l/s. A ubiegłoroczny 25 l/s. Proszę sobie wyobrazić, że w górnym odcinku Świerszcza jest suche koryto. W tym momencie możemy liczyć tylko na wody opadowe. Stawy na zimę nie zostały spuszczone. To, co dziś mamy w stawach, to opad zimowo-wiosenny. Podsypujemy w górę piach, aby zbiornik się nie wypłycał – relacjonuje sytuację Tadeusz Grabowski, zastępca dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego.

W zamojskim zalewie na brak wody nikt nie narzeka. Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji cieszy się, że rozpoczął się remont zbiornika. Przed sezonem dokonano drobnych napraw. Poważniejsze prace, w związku z tym, że zalew jest położony w obszarze Natura 2000, ruszą jesienią i potrwają do przyszłego roku.

– Oddaliśmy do użytku parkingi, a tuż po sezonie zacznie się przebudowa zbiornika i infrastruktury – zapowiada dyrektor Mateusz Ferens.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gosc
Gosc 05.07.2019, 06:48
A czemu nikt nie pisze jaka jast woda w Krasnobrodzie
Jedno wielkie szambo
Gość
Gość 03.07.2019, 23:30
W Zamościu nad zalewem jest brudna woda Zamość dostal pieniadze na czyszczenie zalewu a zalew jak byl tak jest brudny...
MS
MS 02.07.2019, 17:43
Bardzo ładne zdjęcie, szkoda tylko że nikt nie wspomniał o Majdanie Sopockim, który jest widoczny na tym zdjęciu.
MS
MS 02.07.2019, 17:40
Bardzo ładne zdjęcie, szkoda tylko że nikt nie wspomniał o Majdanie Sopockim.
redakcja
redakcja 05.07.2019, 04:37
O Majdanie Sopockim również jest mowa w tekście. Tyle tylko, że w dalszej jego części. Tutaj, jak zostało wyraźnie napisane, znajduje się jedynie część artykułu, a cały można przeczytać w wydaniu papierowym i e-wydaniu. Pozdrawiamy :)
MrGrisza
MrGrisza 03.07.2019, 21:42
prawda haha

Pozostałe