Biblioteka w Łabuniach prosi o pomoc

  • 01.07.2019, 08:09
  • Materiał nadesłany
Biblioteka w Łabuniach prosi o pomoc
W bieżącym roku przypadają obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Z tej okazji planujemy złożyć hołd ofiarom czasu wojny. Wywołać w mroków zapomnienia osoby, miejsca i wydarzenia, poskładać z okruchów pamięci obrazy tamtych tragicznych dni – czytamy w apelu biblioteki gminy Łabunie.

Naszym celem jest wydanie publikacji, pt.: „Nie ma tyle ziemi, by pogrzebać pamięć!”

Osoby związane z gminą Łabunie (przez miejsce urodzenia, zamieszkania swoje lub przodków) proszone są, by - w hołdzie ofiarom II wojny światowej - jako być może jedyni depozytariusze zdjęć, dokumentów, ale przede wszystkim wspomnień (tych zapisanych i tych przekazywanych ustnie) napisały lub spisały wspomnienia przodków – ojców, dziadków, sąsiadów, bliskich i dalekich krewnych. Prosimy o pomoc w dotarciu do jak największej liczby osób, które podzielą się wiedzą, wspomnieniami, pamiątkami z czasów II wojny światowej, udostępnią do skanowania zdjęcia i dokumenty.

Kontakt: Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie, e-mail: [email protected], tel. 84 6113051.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe