Odkomarzania w Zamościu nie będzie. Jest za gorąco

  • 30.06.2019, 09:09
  • ak
Odkomarzania w Zamościu nie będzie. Jest za gorąco Fot. pixabay.com
Planowana na dzisiejszą noc akcja odkomarzania w Zamościu się nie odbędzie. Ale to nie znaczy, że miasto z walki z insektami zrezygnowało. Jest po prostu za gorąco. Opryski mają być wykonane za kilka dni.

W wydanym dzisiaj przez magistrat komunikacie napisano, że akcja została odwołana ze względu na prognozowane na dzisiaj upały. Gorąco może być też w nocy, a w takich warunkach trucie komarów, kleszczy i meszek mijałoby się z celem i nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

"Aby odkomarzanie było skuteczne, temperatura w nocy nie powinna przekraczać 20 st. C. Z prognoz wynika, że dzisiejszej nocy (czyli w zapowiadanym wcześniej terminie) temperatura ma być znacznie wyższa" – czytamy na stronie internetowej magistratu.

Wstępnie założono, że zabieg walki z uciążliwymi owadami zostanie przeprowadzony nocą z wtorku na środę (2/3 lipca).

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Monty
Monty 01.07.2019, 22:48
Komary to kara dla miast za usuwanie gniazd jerzyków i jaskółek oraz nietoperzy podczas termomodernizacji. Większość bloków ma zatkane otwory wentylacyjne w stropodachach ( wystarczyło zrobić tam skrzynki gniazdowe wewnątrz z siatką u góry tej skrzynki- także byłaby wentylacja i ptak). To jeszcze można naprawić - zmusić te blokowiska do instalacji skrzynek - na to jest 3 ustawy dot. ochrony przyrody i prawo budowlane. Ale przecież winni są ekolodzy??? Więc trujcie wszystkie owady w Zamościu razem z komarami. A co robia w Komarowie?

Pozostałe